II. LIGA

VŠB TU OStrava – Amor Vyškov 3:3

Poločas: 3:2. Branky Amoru: Ševčík, T. Galia, Bačovský. Sestava: Fiala (Kotulán) – J. Derka, T. Galia, Lukeštík  – Tichý, Bačovský, M. Petlach, Ševčík.

Vysokoškoláci v loňské sezoně doma ztratili pouze dva body po remíze s Třincem a s Vyškovany byli jasnými favority. Jenže hosté sehráli výbornou partii. Od páté minuty Amor vedl 1:0 po gólu Ševčíka, ale pak prohrával 1:3. Ještě do přestávky snížil Bačovský. V obou případech na gól přihrával hrající trenér Tomáš Galia. A právě on také deset minut před konce vsítil vyrovnávací branku. Hosté pak taktickým výkonem ubránili svůj první druholigových bod.

DIVIZE 3. kolo:

Pivovar Vyškov – Tango Brno B 4:2

Poločas: 3:2. Branky: Gregor 2, Urbančok, Kolečkář. Sestava: Štěpán – Jašíček, Gregor, Pospíšil, Král, Urbančok, Pánek, Kolečkář.

Až ve třetím utkání nového ročníku dokázal Pivovar bodovat. Utkání nabídlo kvalitní výkony s pěknými akcemi na obou stranách. Domácí tým stále vedl a až do samotného vyvrcholení zápasu si udržoval jednobrankový náskok. Ve 28. minutě měl Pivovar možnost skórovat při přesilovce, ale toto oslabení soupeře nevyužil, protože nikdo z hráčů na sebe nedokázal vzít zodpovědnost ke střelbě. Čtyři minuty před koncem kopal Kolečkář desetimetrový pokutový kop a nechytatelnou střelou pod břevno nedal brankáři žádnou šanci a zvýšil na 4:2. Od tohoto okamžiku hrálo Tango bez brankáře, ale pivovarští aktivní hrou nedovolili zápas víc zdramatizovat. „Těžko někoho vyzdvihovat. Všichni hráči podali výborný, bojovný výkon a bylo na nich vidět, že chtějí odčinit špatné výkony v úvodních dvou kolech, i když měli proti sobě jeden z nejsilnějších týmů divize," chválil své svěřence trenér Libor Šmarda.

Arsenal Kuřim – Lazor-Domus Vyškov 11:8

Poločas: 5:1. Branky: M. Lička, J. Lička ml. 2, Grepl, Gottvald. Sestava: Slovák – M. Lička, Gottvald, J. Lička ml., Grepl, Horváth.

Lazor-Domus stále pronásledují zranění, a také do Pohořelic odjel v silně okleštěné sestavě, zatímco domácí nastoupili v kompletní desítce. Hosté špatně začali a prakticky již první poločas rozhodl celý zápas. „Vzhledem k okolnostem musím všechny naše hráče pochválit. Za předvedený výkon, především v druhém poločase, který jsme vyhráli 7:6, a domácím jsme velmi znepříjemnili zbytek zápasu," konstatoval trenér Josef Lička starší.

OKRESNÍ PŘEBOR

11. a 12. kolo:

ZŠ Mor. Málkovice: Nouzka – Lazor-Domus 5:13 (3:4), Hradil Marek, Horák Martin, Doležel Martin, Kudlička Tomáš, Pospíšil Jiří – Lička Josef 4, Rusňák Martin 3, Lička Martin 3, Moučka Michal 2, Gottvald David, Manerov – Lazor-Domus 4:20 (2:12), Peitl Ondřej 3, Kolář Jan – Lička Josef 8, Moučka Michal 4, Rusňák Martin 3, Lička Martin 3, Gottvald David 2. Nouzka – Panteři Vyškov 4:3 (1:1), Hradil Radek 2, Kudlička Kamil, Horák Martin – Heger Jan 2, Brunclík Martin, Manerov – Panteři 3:2 (2:1), Kolář Jan 2, Tauš Jaromír – Jakubčík Jan, Brunclík Martin.

SA Gymnázium Bučovice: Sokol Bučovice – Kloboučky B 22:1 (10:1), Lazor Jaromír 12, Přibilík Martin 6, Drlík Martin 2, Přibilík Radim, Dufek Ladislav – Vala Lukáš, Orli Bučovice – Kloboučky B 7:1 (2:1), Lazor Zdeněk 3, Volec Lubomír 2, Svoboda Zdeněk, Volec Rudolf – Lokaj Petr, Sokol Bučovice – Kloboučky C 8:3 (5:2), Lazor Jaromír 4, Přibilík Martin 3, Dufek Ladislav – Ondráček Vlastimil 2, Hobza Martin, Orli Bučovice – Kloboučky C 9:2 (3:1), Lazor Zdeněk 3, Spirit Michal 2, Svoboda Michal, Volec Lubomír, Svoboda Zdeněk, Nový Ondřej – Macháň Petr 2.

ZŠ Tyršova Slavkov: Marefy – TJ Studnice 5:3 (1:0), Maláč Jakub 3, Šafařík Petr, Jeřábek Lukáš – Henek Aleš 2, Hořava Jiří, United Vyškov – Studnice 5:2 (2:1), Jorda Daniel 2, Pytela Jan, Matocha Daniel, Kozák Patrik – Henek Aleš, Hořava Jiří, Marefy – Krásensko 4:7 (3:4), Maláč Jakub 2, Jeřábek Lukáš 2 – Bocek Marian 3, Koníček Michal 2, Ševčík Karel, Vágner Jakub, United Vyškov – Krásensko 8:1 (2:0), Gryc David 3, Matocha Daniel 2, Trávníček Michal 2, Pytela Jan – Bocek Marian.

SA Orel Vyškov: Amor Vyškov – Nafta Mouřínov 13:1 (4:0), Ševčík Milan 6, Derka Tomáš 3, Vymazal Radek 2, Kremlička Jaroslav, Bartoš Marian – Marcone Nicol, Orli Vyškov – Nafta Mouřínov 7:3 (2:1), Nedvěd Petr 4, Holler Jiří 2, Paštěka Martin – Bárek Libor, Marcone Nicol, Bašta Zdeněk, Amor – TJ Mouřínov 2:6 (2:2), Vymazal Radek 2 – Navrátil Rostislav 2, Navrátil Marek 2, Konečný Jiří, Jelínek Roman, Orli Vyškov – TJ Mouřínov 2:9 (1:3), Nedvěd Petr, Kokeš Jan – Navrátil Marek 3, Navrátil Rostislav 2, Křivánek Radovan, Konečný Jiří, Vintr Dalibor, Jelínek Roman.

Nejlepší střelci: Lička Josef (Lazor-Domus) – 29, Ševčík Milan (Amor Vyškov) – 28, Lazor Jaromír (Sokol Bučovice) – 27.