Jejich pozice byla komplikovaná. Kromě těžkého soupeře v podobě kuřimského celku se totiž museli vyrovnat i s děravou sestavou, na kterou si kouč Josef Lička starší stěžoval již v minulém kole. „Neměli jsme pořádného brankaře, ani jsme nemohli střídat. Situace se příliš nezměnila, pořád nám tu čtyři až pět hráčů chybí," posteskl si na začátku utkání.

Nervózní atmosféra v domácím týmu se přenesla i do hry. Tón zpočátku udávali hráči Arsenal Taurita Kuřim, kteří si v úvodní šestiminutovce stihli vypracovat dvě velké šance. V deváté minutě se již muška hostů nemýlila a gól vsítil kuřimský Martin Záboj. Ani poté se domácí tým nechytnul a pouze drobná nepřesnost útočné formace Kuřimi Lazor zachránila od další branky.

Šance na srovnání přišla na sklonku patnácté minuty. Při hře v obranném pásmu si jeden z kuřimských hráčů pomohl rukou, což bylo ohodnoceno trestným kopem. Proměněn však nebyl.

Lazor měl v závěru i další šance, až do odpočinkového času ale žádný gól nepadl. „Soupeř je kvalitní a dokáže se prosadit v individuálních soubojích. Hodně nás přehrává vepředu v útoku. Z mého pohledu byla zásadním momentem neproměněná penalta, tou jsme mohli srovnat krok," litoval trenér Lička po první dvacetiminutovce.

I do druhého dějství vtrhla aktivněji Kuřim a už po úvodních dvou minutách zvýšila vedení na 2:0. Když gólman domácích jen o centimetry nezachytil míč ani po akci Hrbka, vypadala situace kriticky. Právě v tento okamžik však v hráčích Lazoru chytly saze a do sedmasedmdesáti sekund vstřelili díky Greplovi a Gottvaldovi dvě branky.

„Musím pochválit naši druhou čtverku, překvapili mě a dokázali na Kuřim v pravou chvíli zatlačit. Bohužel to nestačilo," pochvaloval si i smutnil vyškovský kouč.

V dalším průběhu zápasu bylo dění jako na houpačce. Síly se vyrovnaly, a zatímco v sedmadvacáté minutě zvýšili po gólu Macháta hosté, další dva góly Ličky a Šoupala vrátily naději Lazoru.

Za stavu 4:4 měly rozhodnout poslední dvě minuty. Kouč hostujících si vzal oddechový čas a pokusil se neuspořádanou hru svého týmu umravnit. Jeho slova zjevně padla na úrodnou půdu. Chybnou rozehrávku Lazoru v čase 38:03 min sice hosté ještě nepotrestali, o půlminuty později však už znovu vedli po vydařené akci Slámy. Lazor šel do poslední minuty v pěti hráčích, ani závěrečný tlak na obranné půli soupeře ale změnu nepřinesl.

Chybějí zkušenosti

Domácí odcházeli z hřiště důstojně, nicméně opět bez bodu. „Chybí nám štěstí a nemáme sestavu. Potřebovali bychom hráče z vyškovského „áčka", protože v aktuální sestavě jsou i kluci, co to hrají potřetí, počtvrté v životě. Tento zápas jsme měli zvládnout, protože ani soupeři nenastupovali v plné formě," hodnotil třetí prohru v řadě útočník Josef Lička mladší.

Spokojeností nezářil ani trenér vítězného mančaftu, přestože pohled do tabulky je pro aktuálně třetí tým nesrovnatelně příjemnější. „Naše hra byla neuspořádaná, nemělo to moc myšlenku. Neprosazovali jsme se v koncovce a domácí tyto chyby trestali. Označil bych to dnes za šťastné vítězství. Vyzdvihnout jakéhokoliv hráče je těžké, protože ani jeden z nich neodvedl takový výkon, na jaký jsme zvyklí," uzavřel hodnocení zápasu Martin Ptáčník z Arsenal Taurita Kuřim.

Divize E, 3. kolo:

Lazor-Domus Vyškov – Arsenal Taurito Kuřim 4:5 (0:1)

Branky: 24. Grepl, 27. Gottvald, 32. Lička, 35. Šoupal – 9. Záboj, 22. Táborský, 26. Hrbek, 27. Machát, 39. Sláma.

Vyškov: Slovák, Růžička – Gottvald, Šoupal – Gajda, Lička ml. – Grepl, Obruča – Surala (trenér Josef Lička st.).

Kuřim: Šimoník, Hrbek – Záboj, Machát – Báňa, Sláma – Táborský – Vašíček (trenér Martin Ptáčník).

JIŘÍ DOKOULIL