Na útulném hřišťátku uprostřed zeleně se vyznavači kulatého nesmyslu a malých branek sešli už po šestatřicáté. Účast osmi týmů tentokrát nebyla tak hojná, hrávalo tu i dvanáct družstev, ale o to víc turnaj „odsýpal“. „I úroveň jednotlivých zápasů byla velice dobrá. Zvlášť finále, ve kterém výborně hrající Drink Team zdolal neméně solidně hrající Respono. V obou mužstvech totiž nastoupili hráči se zkušenostmi z krajského futsalového přeboru,“ stručně zhodnotil turnaj hlavní organizátor Zdeněk Müller.

Základ vítězného týmu, který všechna svá utkání vyhrál, utvořili hráči velkého fotbalu ze sousedních Bohdalic. „Mužstvo poskládal Lukáš Podaný a právě on spolu s Břeťou Usnulem taky byli jeho hlavními oporami. Řekli jsme si, že vyhrajeme, a podařilo se nám to, i když finále bylo opravdu těžké. Respono se lepšilo zápas od zápasu a nic nám nedarovalo,“ radoval se kapitán vítězného týmu Libor Martínek. Kromě tří jmenovaných si na vítězný pohár sáhli bratři Kummerové, Karel Sedláček a gólman Vojtěch Hromek.

Překvapením turnaje bylo třetí místo Mouřínova, který sázel na rychlost a techniku a v penaltovém rozstřelu o bronz prokázal i pevnější nervy a Likérku Moravské Prusy přestřílel 5:4. Velice dobrým výkonem se prezentoval United, jemuž těsně unikl postup do semifinále. Dobrý standard předvedli i borci z Fifáku.

Domácí Sapporo ve velice improvizované sestavě nezískalo ani bod, ale chmury na tvářích hráči po turnaji neměli. „Poskládali jsme to, jak se dalo. Někteří kluci se na hřišti potkali poprvé, takže jsme žádné zázraky nečekali. Ale ze skupiny jsme postoupit chtěli. Jenže první dva zápasy jsme prohráli trochu nešťastně a ten třetí se nám vůbec nepovedl,“ konstatoval gólman Sappora Antonín Brtník, s pěti křížky na „krku“ patřící k legendám tohoto turnaje. Sapporo jako domácí také mělo dispozici nejvíce hráčů. „Střídali jsme dvě čtverky, pro jednu z nich, což byli hráči mé generace, ale bylo už úspěchem to ve zdraví dohrát,“ usmíval se Brtník.

Manerov cup 2011

Skupina A: 1. Drink team 6 b., 2. Respono 4, 3. United 2, 4. Lions 0. Sk. B: 1. Likérka 6, 2. Mouřínov 4, 3. Fifák 2, 4. Sapporo 0 .

Čtvrtfinále: Mouřínov – United 3:2, Respono – Fifák 6:3.

Seminfinále: Drink Team – Mouřínov 8:2, Respono – Likérka 5:2.

O 3. místo: Mouřínov – Likérka 5:4 n apenalty

Finále: Drink team – Respono 3:0