Již tradiční turnaj se bude hrát na dvou hřištích s umělým povrchem v areálu bučovického gymnázia. Účastní se hlavně kluby z Bučovicka, což mu dává velmi prestižní náboj. Prakticky co utkání, to derby. Soutěžní týmy pak doplňují „speciály“, tedy družstva poskládaná z hráčů několika klubů nebo neregistrovaných futsalistů. Takto je vytvořený bučovický Dream Team, převážně dorostenci FC Bučovice budou hrát pod hlavičkou Young Boys.

Třešničkou na dortu v tomto směru určitě jsou vyškovští Šmatloni. Kapitán Petr „Méďa“ Nedvěd dokáže ze „zbytků“ soutěžních týmů z okresního města vytvořit kompaktní soubor, který dokáže hrát výborný futsal. Nedávno dokonce vyhrál velký dvoudenní turnaj v Brně, kde startovala divizní i druholigová družstva. „Já myslím, že zase budeme silní, i když nemůžu počítat s hráči Amoru a Lazoru. Základ teda bude z Pivovaru a nás Orlů. Zatím jsme si z každého turnaje odvezli pohár. Takže jiný cíl v Bučovicích ani mít nemůžeme,“ netajil kapitán Šmatloňů, kteří v předchozích dvou ročnících obsadili vždy třetí místo.

Cílem turnaje je samozřejmě bojovat o mety nejvyšší, ale podtextem určitě i dobře se pobavit a aktivně zakončit futsalovou sezonu. „Je to jediný možný termín, kdy se dá takový turnaj uspořádat. Skončil velký fotbal a zároveň ještě nezačaly dovolené. Takže hlavně je to setkání starých dobrých kamarádů,“ zdůraznil za pořadatele ze Sokola Bučovice Ladislav Dufek. „Hlavně si musíme dobře zahrát, nezranit se a pokecat si s kamarádama,“ dal mu za pravdu kanonýr divizního Pivovaru Jaroslav Kolečkář, který v Bučovicích oblékne dres Šmatloňů.

Konečně postup

Družstvo pořadatelů z domácího Sokola vstoupí do turnaje jako staronový okresní přeborník a možná i účastník krajského přeboru. V předchozích dvou sezonách si Bučovičtí také vybojovali právo postupu, ale nevyužili je. Letos je postup stále na „stole“. „Nemohli jsme jít nahoru, protože bychom to finančně neutáhli. Krajský přebor je pro nás skoro desetkrát dražší než okresní. Letos to ale s postupem vypadá nadějněji, rýsuje se sponzor. A láká nás to i sportovně. Co s tím, když vyhráváte a nic dál. Motivovat se pro okresní přebor je opravdu čím dál složitější,“ řekl Dufek, tentokrát i z pozice hráče.

Prvenství z loňského turnaje bude obhajovat Dream Team, domácí Sokolové byli druzí. O favoritech Dufek nechce spekulovat. „Měli by jimi být Amor Vyškov, Orli nebo i my, určitě Šmatloni. Ale ono to může dopadnout všelijak, vždycky tady bývají překvapivé výsledky,“ dodal Dufek.

Metal cup 2011
Turnaj ve futsale – 8. ročník
Bučovice, sobota 25. června, zahájení v 8.30 hodin.
Účastníci: Nevojice, Mouřínov, Kloboučky, Letonice, Marefy, Amor Vyškov, Šmatloni, Hamiltony, Sokol Bučovice, Orli Bučovice, Dream Team, Young Boys Bučovice.