To všechno je Orel cup. Pro futsalové fajnšmekry i sportovní veřejnost na Vyškovsku dobře známá akce. Dvakrát ročně, v letním a zimním podání, se mimo hlavní sezonu sejdou hráči u svého oblíbeného sportu. Pobaví se, zahrají si s těmi i proti těm, které přes rok na hřištích nepotkají. „K tomu je to ideální příležitost. Je to pátý ročník, tedy té letní podoby. Vždycky nám vše podstatné vychází, včetně počasí, to naplánujeme. Náhradní variantu nemáme, tak možná tam nahoře na to myslí," vtipkoval hlavní organizátor akce Petr Nedvěd.

Čtvrtfinále je jisté

On sám povede vyškovské Orly. Dorazí ještě dalších sedm celků. Domácí v základní skupině A narazí na výběr Letiště Vyškov, Mix team Vyškovska a Kloboučky. „Tahle skupina je řekněme trochu lehčí, aby si všichni mezi sebou rovnocenně zahráli, ta těžší čtverka to zase bude mít trochu jednodušší ve čtvrtfinále. Původně měly hrát Bohdalice, ale účast si rozmyslely, takže jsem skoro na poslední chvíli musel dát dohromady jiný tým, aby nás bylo osm. Je to taková složenina hráčů, kteří tak narychlo mohli pozvání přijmout," vysvětloval Nedvěd.

Kvarteto družstev pod písmenem B čítá vyškovský Amor, Autosklo Hleďa, bučovický Sokol a TJ Mouřínov. A právě tady je třeba hledat favority. „Chceme na bednu, uvidíme, co z toho bude. Do play off jdou letos všichni, takže cílem musí být přejít přes čtvrtfinále a zahrát si maximální počet zápasů. Když z toho bude pohárek, tak to bude ideální," řekl například hrající vedoucí bučovického Sokola Ladislav Dufek.

Nejžhavější aspirant na turnajový triumf je přesto někdo jiný. Obhájce prvenství Autosklo Hleďa, dá se říci elitní výběr Vyškova a letos nově posílený i o kanonýra divize Jaroslava Kolečkáře. „Poprosili mě, abych si letos zahrál za ně, a já rád souhlasil. Potkám se s těmi, se kterými jsem hrával dřív. Je moc fajn, že se takhle v létě sejdeme, beru to jako zábavu, kterou máme všichni moc rádi," uvedl střelec vyškovského Pivovaru.

A co domácí? Mezi aspiranty na nejvyšší příčky se nepasují. „My uvidíme, dá se říct, že můžeme jen překvapit. Postup ze skupiny máme v podstatě zajištěn a dál to proti těm silnějším bude hodně složité. Ale Orel cup už v minulosti přinesl docela dost překvapení," připomenul Nedvěd.

Výkop prvního zápasu bude v sobotu v půl deváté ráno, po odehrání utkání skupiny A přijde půl hodiny před polednem na řadu i skupina B. Čtvrtfinále by mělo začít v půl třetí, finále v osmnáct hodin.

Letní Orel cup Vyškov

Sobota, hřiště Orel Vyškov

Skupina A: Orli Vyškov, Letiště Vyškov, Mix team Vyškovska, FC Kloboučky.

Skupina B: Amor Vyškov, Autosklo Hleďa Vyškov, Sokol Bučovice, TJ Mouřínov.

Program:

8.30 – zápasy skupiny A

11:30 – zápasy skupiny B

14:30 – play off

17.30 – duel o 3. místo

18.00 – finále