Sedmému ročníku turnaje v malé kopané pod širým nebem sice chyběla některá tradiční zvučná jména, ale na zajímavosti celého dne to vůbec neubralo. „Počasí jsme objednali, nikdo se nezranil, všichni se bavili. A kvalitu to tu taky mělo," neskrýval radost organizátor Petr Nedvěd.

Vyškovské orelské hřiště v Nádražní ulici přivítalo osm týmů. To je ve srovnání s předchozími roky méně. Každoroční potíž s dovolenými a fotbalovou přípravou se zvětšila kvůli společenským povinnostem hráčů, kteří jindy tvoří týmy Autosklo Hleďa a Pivovar Vyškov. „Nemůžu jmenovat, ale jeden z kluků má svatbu, takže má s kamarády jiné plány. Musíme se obejít bez nich," vysvětloval.

Znamenalo to jediné. Po dvou dopoledních čtyřčlenných skupinách nikdo neodcházel. Všichni automaticky postupovali do vyřazovací části a ve vzájemných bitvách systémem „každý s každým" šlo jen o nasazení do čtvrtfinále a tím tedy i o schůdnějšího soupeře pro čtvrtfinále.

Ve skupině B jasně dominoval možná nejžhavější aspirant na prvenství Dynamo Bučovice. Mužstvo kolem Ladislava Dufka už předem budilo respekt. Na soupisce mělo známé „firmy" jako Jakub Gremmel, Jaromír Lazor nebo Martin Přibilík „Máme dobrou sestavu. Možná jsme v zápasech trochu shnilí pod dojmem favorita a nechce se nám běhat. Kdybychom to rozparádili naplno, budem na tom ještě líp," poznamenal šéf Dynama. Přesto přehrálo všechny tři protivníky včetně nejvážnějšího konkurenta Amoru Vyškov. Ten postoupil z druhého místa.

Šlo také o skóre

Zato skupina A se řádně zamotala. Nikdo z ní nevyšel bez ztráty kytičky a hned tři družstva měla shodně po šesti bodech. Ke slovu tak přišla minitabulka, z níž vyšli nejlépe vyškovští Celtik FC před druhými Rumajzlíky, tedy zástupci Mouřínova. Až třetí skončil domácí Orli.

A právě to se jim stalo osudným. „Měli jsme smůlu. Ve skupině jsme překvapili dvěma vítězstvími, ale lehčí los to neznamenalo," prohlásil Nedvěd. Vyřadili je amoři po výsledku 1:4. „Po prvním gólu jsme ještě dokázali srovnat, ale pak jsme udělali chyby v obraně, dostali jsme i gól do prázdné brány a už to bylo. Ale v podstatě jsme splnili povinnost a uhráli ten zápas se ctí," dodal. I další čtvrtfinále dopadla podle předpokladů.

Mouřínov byl čtvrtý

První semifinále mezi Dynamem a Rumajzlíky, tedy vítězi z předcházejících ročníků, se vyvíjelo nerozhodně. Bučovičtí ale přeci jen v závěru soupeře udolali. „Přijeli jsme v slabší sestavě, než jaká tu bývá. A Laďa Dufek dá vždycky dohromady kvalitní hráče, počítali jsme s tím. Hratelné to bylo, ale nedali jsme tři šance a oni nás potrestali. Doufám, že budeme mít aspoň to třetí místo," uvedl za všechny Rostislav Navrátil.

Nepovedlo se. Ve druhém semifinále byl šťastnější po remíze 1:1 a pokutových kopech Amor a příjemné překvapení orel cupu Celtik si alespoň „bronz" nenechal vzít. Rozdrtil Rumajzlíky 6:1. Pak už bylo na řadě finále a také v něm se po remíze 2:2 šlo do penaltové loterie.

Radost nakonec vypukla v táboře Dynama. „Z amorů jsme měli obavy už ve skupině, ale kluci se nesešli v nejlepším složení. Jednu lajnu mají myslím z béčka a my je tam přehráli bez nějakých větších problémů. Ale ve finále to bylo něco jiného. Žádná pohodička, kluci hodně kousali. Prohrát finále, to je to nejhorší, co se vám může stát. Takže máme radost, že to takhle dopadlo," prozradil Dufek.

Letní Orel cup

Skupina A: 1. Celtik FC 6 bodů, 2. Rumajzlíci 6, 3. FK Orli Vyškov 6, 4. Demonio 0. Skupina B: 1. Dynamo Bučovice 9 bodů, 2. Amor Vyškov 6, 3. Panteři Vyškov 3, 4. Slavoj Citizen 0.

Čtvrtfinále: Celtik – Slavoj 7:1, Rumajzlíci – Panteři 3:2, Amor – Orli 4:1, Dynamo – Demonio 8:0. Semifinále: Dynamo – Rumajzlíci 3:1, Amor – Celtik 1:1 (pen. 3:2). O třetí místo: Rumajzlíci – Celtik 1:6. Finále: Dynamo – Amor 2:2 (pen. 6:5).