Pověstná powerplay přinesla napětí do pátečního divizního zápasu mezi Vyškovem a Linem Kalábek Brno B. V rámci šestnáctého kola nejvyšší jihomoravské soutěže se domácí od první minuty vydali směr vítězství a hosté je nedokázali zastavit. Přibrzdili je až při risku s opuštěnou vlastní bránou.

Při poločasové přestávce byli domácí příznivci spokojeni. Kromě pěnivého moku jim Pivovar nabídl čtyři trefy, přičemž mladík ve vyškovské svatyni David Flajzar propustil za svoje záda jen jednu ránu. „Myslím si, že to byla docela jednoznačná záležitost. Dělali jsme chyby, ale přesto jsme měli více ze hry,“ podotkl trenér Libor Šmarda.

A jeho slova se dál potvrzovala. Zkraje druhé půlky přidali domácí další zásahy a upravili na 6:1. Hosté ovšem ručník do pomyslného ringu nehodili a nezvykle už deset minut před závěrečným hvizdem zkusili variantu s početní převahou v poli.

Skvělá volba, snížili až na dvoubrankový rozdíl. „Věděli jsme dobře, že to hrát umí, chtěli jsme proti tomu hrát aktivně, ale nedařilo se to. Možná jsme měli štěstí, že to nezkusili ještě dřív, kdo ví, jak by to dopadlo,“ uvědomil si Šmarda. Oddechnout si mohl až díky Janu Pánkovi, který přes celé hřiště pečetil na konečných 7:4.

Pivovar si upevnil třetí místo, přičemž ke druhému místu Helasu Brno B to nemá daleko. Trenér ale viděl nedostatky. „Vyhráli jsme zaslouženě, ale taky musím říct, že i přesto se mi naše hra nelíbila, zachránil nás David v brance. Prezentoval se velmi slušnými zákroky,“ dokončil.

INFOBLOK:
Futsal – divize e
Pivovar Vyškov – Kalábek Brno B 7:4
Poločas: 4:1
Branky: Jaroslav Kolečkář 3, Martin Jakeš 2, Jan Pospíšil, Jan Pánek