DIVIZE E

Pivovar Vyškov – Agromeli Brno B 7:6

Poločas: 2:1. Branky: Čtvrtníček 3, Pánek 2, Pospíšil, Mikloška – Lukšija 2, Hanus, Logara, Němec, Černý.

Pivovar: Gregor – Pospíšil, Mikloška, Paulík, Král, Vondřich, Jašíček, Čtvrtníček, Pánek, Kolečkář.

Diváci viděli zajímavé a dramatické utkání až do samého závěru. Když hosté ve 38. minutě vedli 6:4, tak už to na dobrý výsledek pro Pivovar nevypadalo. Pivovaru ale dokonale vyšla hra v power play a o minutu později už Pánek vyrovnal. Domácím ale jen remíza nestačila. Risk při power play vyšel, protože vítěznou branku vstřelil v čase 39:35 Josef Čtvrtníček. „Bylo to šťastné vítězství. Vyhráli jsme hlavně díky brankáři Gregorovi, protože ho spoluhráči mnohdy nechali na holičkách a on musel předvést neuvěřitelné zákroky. Sice nezačal dobře, protože po jeho zákroku v pokutovém území proměnil soupeř hned v první minutě pokutový kop, ale postupně svým velmi dobrým výkonem vynikal nad ostatními a stále nás držel ve hře o dobrý výsledek. Brňané se předvedli jako houževnatý a velice technicky tým, což na nás hodně platilo," komentoval tříbodový zisk trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Helas Brno B – Lazor-Domus Vyškov 6:2

Poločas: 1:2. Branky: P. Cupák 2, Veleba 2, D. Cupák, Hanuš – J. Lička ml. 2.

Lazor-Domus: Slovák – M. Lička, J. Lička, Šoupal, Obruča, Gottwald.

Prakticky s jedním hráčem na střídání neměli mít hosté proti lídru tabulky žádnou šanci. Přesto Vyškovští v prvním poločase získali dvougólové vedení, o které přišli až těsně před přestávkou. Navíc po zbytečné chybě. Ve druhém poločase dali Brňané rychle tři góly a dál už měli zápas pod kontrolou. „S Agromeli máme horší vzájemnou bilanci, takže nejlépe už asi můžeme skončit desátí. To znamená vyhrát derby, čekat na výsledek Tomsonu a věřit, že sestupovat budou jen dva celky," konstatoval trenér Vyškovanů Josef Lička st.

Béčko prvoligového Helasu si vítězstvím zajistilo prvenství v soutěži bez ohledu na výsledky v posledním kole. Záchranářská tajenka je složitější. Sestupovat mohou i tři týmy. Lazor-Domus se ve vyškovském derby v pátek večer utká s Pivovarem, Tomson hraje s Tangem B, Nasan v Kuřimi a poslední „namočený" Agromeli hostí již zachráněný Havlíčkův Brod.

Další výsledky:

Toka Brno – Tomson Brno 2:2 (1:1), Nasan Brno – Tišnov 2:5, Tango Brno B – Arsenal Taurito Kuřim 6:3, Havlíčkův Brod – Žabinští Vlci Brno 10:1 (4:0).
Tabulka:

KRAJSKÝ PŘEBOR

Lídr tabulky z Klobouček si postup do divize zajistil již v minulém kole, takže soutěž už může dohrát bez stresu. Bučovičtí mají sice na sestupové příčky nadějný náskok, ale k jistotě potřebují ještě nějaký ten bodík uhrát. Pro zástupce Vyškovska ale bude vyvrcholením soutěže vzájemný zápas, který se bude hrát v předposledním kole. Derby FC Kloboučky – Sokol Bučovice bude na pořadu 11. dubna večer ve sportovní hale v Křenovicích.

FC Kloboučky – United Ivančice 6:4

Poločas: 3:1. Branky: Tichý 2, Štrublík 2, Chadima, Němec – Lukášek, Juřena, Čermák, Holý.

Orli Bef Kotvrdovice – Sokol Bučovice 4:8

Poločas: 1:2. Branky: R. Keprt 2, D. Keprt, Kratochvíl – Lazor 3, Přibilík, Dufek, Gremmel, L. Volec, R. Volec.

Další výsledky:

Remos Oslavany – Mitra Brno 7:4 (2:1), SK Líšeň Brno B – Slovan Brno 6:6 (2:3), Agromeli Brno C – K 5 Brno 2:0 (1:0), Gladiators Brno – Technika Brno 2:4 (0:0).
Tabulka: