Futsalový Pivovar Vyškov slaví. Porazil béčko Helasu Brno

Vyškov – Opět pasivní bilanci vykázali zástupci Vyškovska ve futsalové divizi i v jejím druhém podzimním dějství. Vyškovský Lazor-Domus a nováček z Klobouček tak zůstávají bez bodu. Naproti tomu výhra Pivovaru nad rezervou prvoligového klubu je mimořádně cenná.

8.10.2014

Ilustrační foto.Foto: Jabub Brunclík

Pivovar Vyškov - Helas Brno B 9:5

Poločas: 3:3, branky: Mikloška 4, Kolečkář 2, Gregor, Pánek, Píšek – Švihálek 2, V. Cupák 2, Presl. Pivovar: Kotulán – Pospíšil, Kolečkář, Pánek, Vondřich, Mikloška, Píšek, Bébar, Gregor

Vítězství je podloženo především skvělým výkonem brankáře Kotulána. Ten musel v průběhu zápasu předvést několik výborných zákroků, protože ho spoluhráči většinou nechávali na holičkách.

Utkání se muselo líbit svojí dramatičností. Pivovar až do stavu 5:5 vždy o gól vedl, ale Brňané zase vždy vyrovnali. Až v závěrečné pětiminutovce dokázali pivovarští utéct o rozhodující čtyři branky. Střelecky se předvedl hlavně Jan Mikloška, autor čtyř branek. „Ne, že bych chtěl snižovat kvalitu ostatních divizních mužstev, ale porazit Helas je pro mě svátek a já tímto děkuji hráčům za předvedený výkon a fanouškům za skvělou atmosféru," radoval se po utkání trenér Pivovaru Libor Šmarda.

FC Kloboučky – Květnice Tišnov 2:5

Poločas: 2:3, branky: D. Svoboda, Maruška – Panovský 2, Chlup 2, Neudecker.

Do domácí haly Klobouček v Křenovicích přijel soupeř se zkušenostmi z druhé ligy a bylo to znát. Tišnov přivezl kompletní kádr jedenácti hráčů a brankáře. Zatímco domácím chyběli Jeřábek, Němec a Selinger.

Už ve třetí minutě domácí Svoboda po secvičeném signálu nastřelil tyč, ale během pár minut vedli hosté 2:0. Těsně před přestávkou vedli Tišnovští 3:2 a jak poločas začal, tak skončil. Svobodovu dělovku zastavila spojnice tyče a břevna a odražený míč bohužel nedokázal Vintr zblízka dorazit do sítě.

Možná klíčový moment celého zápasu, protože ve druhé části hosté zkušeně hlídali pozice a vyráželi do nebezpečných brejků. Ty na rozdíl od domácích dokázali proměňovat. A své zkušenosti hosté prodali i v závěru, kdy se Kloboučky snažily zvrátit výsledek hrou v play off. „Pro diváka to mohl být vcelku atraktivní futsal. Šance byly na obou stranách, ale my jsme naše nedokázali proměnit. Soupeř nás přestřílel, využíval každou možnost k zakončení, také těžil ze zkušeností několika sezon ve druhé lize," konstatoval hrající trenér domácích Ladislav Štrublík.

Havlíčkův Brod – Lazor-Domus Vyškov 10:2

Poločas: 5:1, branky: Kavka 8, Klusák, Fiala – M. Lička, Legner.

Lazor: J. Lička st. – M. Lička, J. Lička ml., Legner, Šoupal, Gajda.

„Naše sestava hovoří za vše. Ještě na začátku jsme stačili vzdorovat. V desáté minutě jsme snížili na 2:1, ale postupně nás domácí úplně uběhali. Prohra mrzí, ale musíme bojovat dál," konstatoval tentokrát výjimečně hrající trenér Lazoru-Domus Josef Lička starší.

Divize E

Další výsledky: Kotvrdovice – Toka Brno 3:3 (2:1), Lino Brno – Oslavany 7:7 (2:3), Kuřim – Líšeň 8:2 (2:0).

12.Líšeň 2 0 0 2 6:21 0
Příští kolo: Oslavany – Pivovar Vyškov, sobota 11. října (19.45), v Ivančicích. SK Líšeň – FC Kloboučky, pátek 10. října (20.00), v Rousínově. Lazor-Domus Vyškov – Kuřim, pátek 10. října (20.00), hala ZŠ Purkyňova.

Autor: Zdeněk Vlach

8.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Volební štáb ANO v brněnském hotelu Voroněž.

Radost i zklamání. Hnutí ANO s přehledem zvítězilo i na Vyškovsku

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Marefské hřiště je hotové. Za stavbu zaplatilo vedení Bučovic půl milionu korun

Bučovice – Víceúčelové hřiště v místní části Bučovic, v Marefách, má za sebou slavnostní otevření. Na dokončení ale chyběly tamním sokolům peníze. Ty jim proto poskytla formou dotace bučovická radnice.