Po výhrách v minulém turnaji nad Tornádem Brno a Líšní B se Vyškovští dostali na první místo tabulky a na druhý Kalábek Lino Brno B mají náskok dvou bodů. V jejich prospěch hovoří i lepší bilance vzájemných zápasů. Remíza a výhra v nadcházejících zápasech s SOŠ OOM Brno a Pískovnou Černovice jim zajistí postup bez ohledu na výsledky jejich největšího konkurenta. Ten svá utkání s Kuřimí a Slovanem Brno sehraje ve stejné hale už v sobotu, takže Vyškovští budou svůj úkol znát naprosto přesně.

Klopýtnutí Brňanů s průměrnými soupeři se ale nečeká. „Možná, že bude rozhodovat ten úplně poslední zápas s Pískovnou. Ta je třetí a měla tedy být těžším soupeřem než SOŠ, jenže oška v posledních třech kolech porazila těžké soupeře, včetně našeho konkurenta Kalábku. Takže nás čeká hodně těžký dvojzápas a podstatné bude, v jaké sestavě nastoupíme. Už teď je jasné, že syn Martin a Kopáček hrát nebudou, protože v neděli má Rostex v divizi Napajedla,“ konstatoval trenér Lazoru Josef Lička starší.

V Pohořelicích se se stejnými soupeři utká i manerovské Sapporo, které si, jako celek klidného středu tabulky, může rozloučení se sezonou sportovně užít.

Jihomoravský přebor

25. a 26. kolo, neděle 17. dubna

SOŠ Brno – Manerov (10.00)

Černovice – Manerov (11.00)

SOŠ Brno – Lazor Domus (12.00)

Černovice – Lazor (13.00)