Tak vypadají prázdninové měsíce ježkovických bratrů Gottvaldových. Členové známého sourozeneckého dua motokrosu mají v těchto dnech rozdílné starosti.

Zdeněk Gottvald musí motokros na nějakou dobu vyškrtnout ze seznamu svých oblíbených aktivit. To proto, že mu to nedovolí zdraví. Má problémy se zlomeninou nártu levé nohy, kterou mu nyní zdobí sádra. Nezbývá mu tak nic jiného než oželet nejen zbytek endurových závodů v Česku, kde průběžně vedl, ale také stejná klání na Slovensku, kde figuroval na průběžném druhém místě, a hlavně nepocestuje ani na populární Šestidenní, kde měl startovat ve World Trophy.

Bratr ježkovického jezdce Martin Gottvald má mnohem příjemnější starosti. Nestane–li se nic nepředvídaného, žádná ze zmíněných akcí ho nemine.
A určitě na těchto závodech nebude patřit k těm horším. Dokázal to před pár dny ve slovenském Žaškově, kam se sjelo k místnímu dílu sezónního šampionátu více než dvě stě adeptů na dobré umístění. Nic lehkého je ale nečekalo. „Trať se hodně rozhrabala a nemožnost pokropit celý více než desetikilometrový okruh se podepsala na prašnosti na samé hranici únosnosti. Síly rychle ubývaly,“ popsal těžký úděl sám ježkovický motokrosař.

Se všemi nástrahami se ale Martin Gottvald vypořádal skvěle. Po oba soutěžní dny se totiž ve třídě E1 vyšplhal až na první místo. Zároveň musel v obou závodech ukázat velký kus odhodlání, protože start tentokráte nepatřil k jeho silným stránkám a musel se na čelo probíjet skrze početné startovní pole. Ježkovickému závodníkovi teď patří průběžná třetí příčka a stále figuruje v bojích o titul.