Příjmení Gottvaldů, motokrosových bratrů z Ježkovic, stále září na nejvyšších postech. Sedmatřicetiletý Zdeněk sice laboruje se zraněním levé nohy, o čtyři roky mladší Martin ale jejich společné barvy hájí skvěle. Sérii závodů Mistrovství Slovenské republiky country – cross ze svého pohledu obohatil dalším úspěchem.

Prozatím poslední díl šampionátu našich východních sousedů se uskutečnil minulý týden v Pružině. Bojovat přijelo přes dvě stě třicet jezdců a ti neměli hlavně druhý soutěžní den jednoduchou úlohu. „Celou trať nakropil v průběhu týdne déšť, takže v sobotu byl terén i počasí ideální. V neděli se už ale začalo prášit, nebylo to snadné. I přesto ale jezdci i diváci zažili pěkný závod,“ vysvětlil Martin Gottvald.

A jak si vedl? Tak, jak bývá u něj nejen v poslední době zvykem, třídě E1 v obou dnech kraloval. Mírně ho eliminovaly potíže se zápěstím, hlavně v sobotu musel o prvenství bojovat až do konce, ale první příčka mu neunikla. V průběžném pořadí patří ježkovickému jezdci druhá pozice, když jeho ztráta na vedoucího Giertla činí dva body. Bronzové místo, které drží Hostinský, ztrácí další čtyři body. O dramatičnost ve zbývajících závodech je tak na Slovensku postaráno.