Tím závodem není nic jiného než tradiční Memoriál profesora Antonína Součka, jehož pořadatelství si vzal na starost oddíl sportovní gymnastiky bučovického Sokola. Na jubilejním třicátém ročníku, který se uskuteční pozítří, se počítá kromě domácích oddílů také s mezinárodní účastí.

V memoriálu se o medailové příčky v bučovické sportovní hale při Základní škole 710 utkají jednak tříčlenná žákovská družstva a také jednotlivci v šestiboji. „Letos máme přihlášený rekordní počet družstev, a to sice třiadvacet. Mezi nimi jsou také Rakušané, Slováci, Poláci, Maďaři bohužel nestihli dát přihlášku včas,“ informoval o velké účasti jeden z bučovických trenérů a organizátor v jedné osobě Petr Petržela.

Startu samotného závodu bude předcházet trénink na závodišti a losování pořadí, v jakém se jednotliví borci předvedou před bystrými zraky rozhodčích. Ti budou jejich výkony hodnotit dle přísných pravidel mužské sportovní gymnastiky.

Do finále se probojuje šest závodníků s nejvyššími známkami, kteří se předvedou na prostných a na kruzích. „Každý oddíl může do soutěže přihlásit pouze jedno družstvo, my jako pořádající oddíl můžeme mít družstva dvě a toho také využijeme. Postavíme dvě skupiny, A a B po třech závodnících,“ dodal Petržela. V loňském ročníku zvítězil rakouský gymnasta Johannes Mairoser z oddílu LFV Tirol.