V prostorách Základní školy Purkyňova se sešly gymnastky z okolí, aby změřily své sportovní síly při oblastních přeborech. Nešlo přitom o málo, o nic míň, než o kvalifikaci na mistrovství republiky.

Zástupkyně oddílu SK Trasko si na domácí půdě vedly výborně. Sobotní klání v estetické skupinové gymnastice se týkalo oddílů z Jihomoravského a Zlínského kraje. Vyškovské moderní gymnastky jako pořadatelé přeborů znovu dokázaly své kvality a získaly tři prvenství a jedno druhé místo.

V početné konkurenci, včetně mimo soutěž startujících družstev Hradce Králové a Velkého Týnce, domácí děvčata dokázala své soupeřky předčit jak v náplni, tak i v provedení skladeb. První místo zůstalo ve Vyškově z šesti věkových kategorií hned třikrát.

Ve výborném světle se předvedly talentované naděje osmileté a mladší. Kromě nich v sobotu nenašly přemožitele také další týmy nadějí, a to osmileté až desetileté a desetileté až dvanáctileté. Na stupně vítězů vystoupily také juniorky, když nestačily pouze na vítězný celek z klubu Mantila Brno.

V ostatních dvou soutěžních skupinách starších nadějí a seniorkách vyškovský oddíl neměl zastoupení. Předvedené výkony a dosažené výsledky domácím závodnicím samozřejmě stačily na postup na mistrovství republiky. Při něm se příznivci gymnastiky sejdou na stejném místě v úterý šestého května.