Nejmladší moderní gymnastky sportovního klubu Trasko Vyškov startovaly v Brně na přeborech Jihomoravské oblasti. Tyto závody jsou v jejich věkových kategoriích vyvrcholením celé sezony.

Druhou červnovou sobotu tak startovalo ve čtyřech kategoriích celkem sedmačtyřicet závodnic. Mezi nimi se o co nejlepší umístění pokusilo i dvanáct vyškovských děvčat. V těchto posledních závodech se znovu prokázala výkonnost členek oddílu SK Trasko, a to především v kategorii osmiletých. Tam vyškovské dívky obsadily první dvě místa.

V kategorii do šesti let věku skončila na třetím místě Alena Michálková, hned za ní Markéta Urbancová a Markéta Paludová vybojovala šestou příčku. O rok starší Eliška Pazderová obsadila desáté místo. Osmileté vyškovské závodnice pak ve své kategorii vybojovaly zlato i stříbro. Nikola Dorková skončila první a Adéla Plchová ukořistila druhou příčku. Čtvrtou pozici získala Dana Suchomelová a pátou Veronika Michálková. Sedm míst za ní se umístila Sabina Zourková a patnáctá byla Nikola Pavlíková. Z nejstarších děvčat získala bronz Eva Schmiedová a na šesté pozici se objevilo jméno Denisy Vlašínové.

Závěrečnou tečkou za gymnastickou sezonou bude tradiční výroční akademie oddílu moderní gymnastiky SK Trasko Vyškov, která se uskuteční v úterý devatenáctého června v sále Posádkového domu armády. Ve dvouhodinovém programu se představí nejúspěšnější družstva a jednotlivkyně a také nejúspěšnější sportovní kolektiv Vyškova v uplynulém roce.