V sobotu 27. října čeká moderní gymnastky z oddílu Trasko Vyškov další důležité klání. Tentokrát se bude konat v domácím prostředí ve Vyškově. Vše vypukne v jedenáct hodin dopoledne ve sportovní hale na Základní škole Purkyňova ve Vyškově.

Jedná se o již šestý ročník pohárového závodu ve společných skladbách, takzvaný Trasko Cup 2007. Do soutěže se přihlásilo osmnáct oddílů z celé České republiky včetně tří slovenských. Představuje to tedy celkem pětačtyřicet závodních družstev v pěti věkových kategoriích.

A jak si zatím stojí domácí závodnice a kdo bude patřit mezi favority sobotní přehlídky? „Jsou to především týmy z Prahy, Třebíče, ale i naše holky určitě budou patřit k těm nejlepším. Bylo by špatné, kdybychom tak neuvažovaly ve vedení oddílu. Naše dosavadní příprava by měla být zúročená úspěšným umístněním,“ přiblížila předsedkyně a hlavní trenérka oddílu SK Trasko Vyškov Kateřina Kapounková.

Cíle domácích závodnic jistě nejsou skromné. „Určitě bychom byly zklamány, kdyby alespoň tři naše družstva nezískala medailová umístění,“ prohlásila Kapounková. Na loňském ročníku této soutěže totiž vyškovské gymnastky získaly tři stříbrné medaile v jednotlivých kategoriích.

Velkou výhodou pro Trasko jistě bude známé prostředí akce. Všechny vyškovské gymnastky jsou na domácí halu zvyklé, neboť řada z nich v ní již pár roků trénuje a zažily tu i několik významných závodů včetně mistrovství republiky.

„Moc bychom si všechny pořadatelky přály, aby nás přišlo povzbudit hodně domácích diváků a aby jejich podpora byla také pořádně slyšet,“ svěřila se hlavní trenérka.

A které týmy pak budou pro Trasko největšími soupeři? Je to již dříve zmíněná Praha, Třebíč, ale také TJ Sokol Královo Pole, Havířov a celky z Bratislavy.

Po zdravotní stránce jsou vyškovské závodnice bez problémů a pokud některou z nich nepostihne náhlé onemocnění, měly by nastoupit v plné síle.

Očekávání vyškovského klubu do zítřejšího klání tak nejsou malá. „Pevně věřím, že některé z našich družstev si z Trasko Cupu odnese zlatou medaili a krásný pohár k tomu,“ dodala Kapounková.