Před nečekaně dobrou návštěvou se představilo čtyřiapadesát borců, což dohromady tvořilo celkem deset družstev. Nechyběli ani gymnasté nejmenšího ligového města v České republice, závodníci Sokola Bučovice.

Udržení tak vysoké soutěže bez hostujících posil by nebylo reálné. Bučovice se představily s dvojicí vynikajících slovenských reprezentantů a ti také rozhodující měrou přispěli k pátému místu v této náročné soutěži.

V závodě družstev vede po prvním kole domácí gymnastický oddíl těšně před Sokolem Praha Vršovice a silně posíleným kolínským klubem. Čtvrté místo patří zástupcům Šternberku a pátou příčku okupují právě reprezentanti vyškovského okresu. Ti jsou letos pronásledováni nemocemi, zraněními, a tak byl pro ně závod náročný.

Mezi jednotlivci dominoval český reprezentant Petr Smejkal. Vyhrál s obrovským, téměř sedmibodovým náskokem před výborným vícebojařem Andrejem Neczlím ze Slávie Bratislava, hostujícím v Bučovicích. Třetí místo obsadil Richard Bráblík a za ním na čtvrté pozici skončil Samuel Kriška, kolega Neczlíma. Z dalších bučovických gymnastů se Martin Rolek umístil na dvacátém druhém místě a hned za ním skončil Lubomír Nezdařil. Jeho bratrovi Patrikovi Nezdařilovi patří sedmadvacáté místo. Do třetí desítky se vešel i Jakub Ševčík.

Volný šestiboj kladl vysoké nároky na všechny soutěžící. Čtyřiašedesát bodů náskoku bučovických gymnastů před Zlínem dává tušit, že první liga by se měla v Bučovicích cvičit i v příštím roce. Druhé kolo letošní gymnastické první a ligy se bude konat až na podzim v Praze.