Závodilo se v kompletním volném šestiboji. „Výkony některých gymnastů jsou příslibem před nadcházejícím přeborem České republiky v Praze,“ prohlásil bučovický trenér Petr Petržela.

V soutěži mladších dominoval Jiří Kostík ze Znojma před Františkem Černým z téhož oddílu a Davidem Kondysem z Brna. Bučovický Tomáš Přichystal obsadil sedmé místo, které znamená postup do přeboru České republiky.

Dobrou úroveň měl závod starší kategorie, kde zvítězil gymnasta Sokola Bučovice František Obhlídal. „Předvedl velmi dobrý výkon a celým šestibojem prošel bez výrazného zaváhání,“ sdělil Petržela.

Druhá a třetí příčka patří borcům ze Znojma Filipu Hanzelovi a Theodoru Špačkovi. Další bučovický závodník Michal Antl byl šestý. „Vítězný Obhlídal není bez šancí na dobré umístění na českých přeborech,“ dodal Petržela.

V Brně probíhalo ještě další klání. Na Malé ceně Brna bojovaly žákyně z Bučovic. Na přeskoku si vedla nejlépe Dvořáčková z Prahy. Bučovické gymnastky Matoušková a Přikrylová byly devatenáctá a dvacátá. Matoušková obsadila na kladině patnácté místo a v nejkvalitnějším závodě na prostných Přikrylová vybojovala osmnáctou příčku.