Na Hradčanech proběhlo mistrovství České republiky v povinných sestavách. Talentovaný bučovický Tomáš Přichystal vybojoval jednadvacáté místo.

„Kompletní šestiboj kladl na startující velmi vysoké nároky,“ sdělil bučovický trenér Petr Petržela. V soutěži VS2 František Obhlídal z Bučovic obsadil osmadvacátou příčku.

Zajímavý závod absolvovala bučovická děvčata v Moravském Krumlově. „Populární Krumlovský zvoneček soustředil na startu sedmasedmdesát závodnic,“ přiblížil Petržela.

Výtečně si vedla nejmladší děvčata Sokola, když se Tereza Tichá zařadila na čtvrtou příčku a Jana Antlová byla pátá. V ročníku 2001 si nejlépe z bučovických vedla Veronika Pištěláková na čtrnáctém místě. V kategorii II patřila třináctá příčka další zástupkyni Michaele Ošancové.

O kategorii výš se prosadila oddílová kolegyně Lucie Krejčí, když získala stříbro. V nejstarších děvčatech byla Tereza Matoušková třetí.

Druhé akce v Praze se Bučovičtí účastnili největších ligových závodů u nás. Představila se tam česká špička a také hostující borci ze Slovenska a Rakouska. Gymnasté Sokola obsadili čtvrté místo.

„Dosažené výsledky znamenají, že i v příštím kole budeme startovat v naší druhé největší soutěži,“ dodal Petržela.