V sobotu v tělocvičně Sokol Žižkov v Praze na Balkáně proběhl přebor České obce sokolské juniorek ve volném čtyřboji. Ani tam nechyběly zástupkyně bučovického oddílu. Bučovická Hana Sokolová vybojovala dvacátou příčku a její oddílová kolegyně Ivana Kučerová po nezdaru na bradlech skončila na dvaadvacátém místě.

Letošní rok uzavřel oddíl tradičním kláním s rakouskými gymnasty z ÖMV Gänserndorf, jež se konalo v bučovické sportovní hale. „Jednalo se o závod mladších žáků a žákyň a to jak družstev, tak i jednotlivců. Chlapci soutěžili ve volném pětiboji bez koně s madly a děvčata ve volném trojboji bez cvičení na bradlech,“ sdělil bučovický trenér Petr Petržela.

A jak si bučovičtí zástupci vedli? V soutěži družstev hochů, dívek i celkově zvítězili hosté z ÖMV Gänserndorfu a Sokol Bučovice skončil druhý. V závodě jednotlivců hochů pak dominoval Patrik Praska z Gändserndorfu, druhý a třetí skončili jeho kolegové Ingo Hodan a Mark Krauss. Čtvrtou příčku pak vybojoval bučovický Michal Antl a David Nedoma byl pátý. Z děvčat si nejlépe vedla hostující Orissa Deunbaner, druhá skončila ze stejného oddílu Hannah Ehm, třetí pak Anna Lehner. Čtvrtá a pátá pak skočila Kateřina Přikrylová a Tereza Matoušková obě domácí gymnastky.

„Rakouská gymnastika jde v současné době výrazně nahoru a hosté to potvrdili zaslouženým vítězstvím,“ zhodnotil klání Petržela.