Výborná atmosféra vytvořená zaplněnu halou a skvělé výkony a výsledky především domácích gymnastek.

Takhle jednoduše se dá shrnout republikové mistrovství v estetické skupinové gymnastice, kterým žil Vyškov ve sváteční úterní den. Hala Základní školy Purkyňova přivítala třiatřicet družstev, čítajících přes dvě stovky moderních gymnastek v šesti různých věkových kategoriích.

Slavnostní zahájení proběhlo za přítomnosti mnoha osobností vyškovské i celostátní úrovně. Pořádající oddíl byl na fakt, že se mistrovství koná na jeho půdě, náležitě hrdý. „Toto mistrovství je již třetím, které pořádáme. První dvě jsme ale museli uskutečnit ve sportovní hale v Prostějově, takže až letos mohla vyškovská sportovní veřejnost zhlédnout elitu české gymnastiky,“ řekla trenérka a předsedkyně oddílu Trasko Vyškov Kateřina Kapounková.

A jak samotné klání skončilo? Zejména fantastickými výsledky domácích týmů. Vyškovský oddíl si připsal dva tituly mistryň, jedno druhé místo a jednu třetí příčku. Přemožitelky v úterý nenašly domácí celky dívek do osmi let ve složení Dorková, Paludová, Studňařová, Suchomelová, Urbancová, Zourková a Pazderová a tým od osmi do desíti let díky Bohuslavové, Kapounkové, Nohelové, Plchové, Schmiedové, Surkové, Vlašínové a Michálkové.

Svými mladšími kolegyněmi se ale nenechaly zahanbit ani ostatní domácí účastnice. Stříbro získal tým talentovaných gymnastek od desíti do dvanácti let a medailovou sbírku Traska doplnily bronzem juniorky.

„Jsem samozřejmě moc spokojená. Každé naše družstvo stálo na stupních vítězů a při troše štěstí mohly být naše holky ve věkové kategorii deset až dvanáct let rovněž první,“ chválila Kapounková. Úspěch je téměř maximální, protože ostatní kategorie, v nichž se soutěžilo, probíhaly bez účasti Vyškova.

Sluší se samozřejmě jmenovat další vítězky. Dvojnásobné prvenství si odvezly reprezentantky Velkého Týnce, jeden titul patří Slovanu Plzeň a mezi ženami dominovaly gymnastky Prahy VII.