Moderní gymnastka křenovická Nataly Hamříková o víkendu bojovala s dalšími osmi soupeřkami na brněnském přeboru Jihomoravské oblasti juniorek. Na klání neodjížděla úplně zcela fit. „Potýkala se s virózou a zraněním paty. Do boje však chtěla nastoupit velmi odhodlaně,“ uvedla její matka Alexandra Hamříková.

Účastnice čekala vystoupení se čtyřmi náčiními. Křenovická gymnastka si přála kvůli zranění, aby nejnáročnější sestava se švihadlem, obsahující velké množství skoků, byla jako poslední. To se jí ale nesplnilo, protože právě švihadlem se závod zahajoval. Hamříková dokázala vzdorovat do půlky sestavy. Pak se pata znovu ozvala a ze závodní plochy už Nataly odkulhala.

„Následovaly obstřiky, tejpování, léky a naděje, že touto sestavou pro ni přebory nekončí,“ popsala její matka. Do karet jí nahrálo i to, že i přes problémy bylo bodové ohodnocení za tuto disciplínu pěkné. Obtížnou sestavu s obručí zvládla Nataly precizněji, než ukázala, získané body znamenaly, že boj o medaili není úplně ztracen.

Dramatické pořadí se měnilo po každém náčiní. Do cvičení se stuhou gymnastka nastupovala se sestavou plnou piruet, rovnováh a stuhových „kreseb“. Sestavu zacvičila bez zaváhání, odměnou jí byla nejvyšší známka dne a tím si zajistila titul přebornice Jihomoravské oblasti juniorek. „Věřila si, to je vždy moc důležité. Stuha je její oblíbené náčiní,“ uzavřela Alexandra Hamříková.