Ve své dosavadní kariéře nadmíru úspěšná sportovkyně měla opět ambice na nejvyšší umístění. „Určitě jsem chtěla dosáhnout na medaile, věřila jsem si. Patřila jsem mezi favoritky,“ uvedla čtrnáctiletá talentovaná dívka.

Už před první disciplínou ovšem přišla předzvěst toho, že se Hamříkové bude na paty lepit smůla. Dostala totiž startovní číslo třináct a to nebylo jediné špatné znamení.

„Cestou do Hradce nám přeběhla přes cestu i černá kočka, ale já jsem si to tak vůbec nebrala, nevadilo mi to,“ usmívala se křenovická hvězdička.

Boj o nejlepší tuzemskou juniorskou moderní gymnastku, kterého se zúčastnilo celkem pětatřicet dívek, začala Hamříková poměrně nepovedenou sestavou s míčem. Dva pády znamenaly vysokou bodovou srážku.

Ani následné cvičení se stuhou nebylo stoprocentní, když se při vysokém vyhození dotkla stuha stropu, a tak po polovině disciplín nebyla naděje na souboj o cenné kovy příliš velká.

„Míč je pro mě nejtěžší náčiní, proto nebylo moc dobré, že jsem s ním začínala. A ty chyby byly opravdu moje blbost. Ale nevzdávala jsem se a určitě bojovala dál,“ prohlásila mladá gymnastka.

I tak se pustila do zbytku závodu s vervou, jenž jí přinesla postupné posouvání v tabulce směrem vzhůru. Se švihadlem neudělala jedinou chybu a zaslouženě byla oceněna nejvyšší známkou celého mistrovství v tomto náčiní.

Ačkoli ovšem i poslední vystoupení Hamříkové s obručí, což byla její vysoce obtížná sestava, sneslo ta nejpřísnější kritéria, na stupně vítězů to těsně nestačilo. Na nepopulárním čtvrtém místě ji od bronzové medaile dělilo pouhých dvě stě padesát tisícin bodu.

„Byla jsem hodně zklamaná, protože si myslím, že druhá dvě náčiní, jimiž bylo švihadlo a obruč, se mi opravdu povedla,“ zhodnotila Hamříková.

I přesto, že mezi třemi nejlepšími chyběla, udržela si svým umístěním těžce nabytou pozici v sólové reprezentaci České republiky juniorek. Toto mistrovství bylo posledním závodem v sezóně, kde soutěžily jednotlivkyně. Bylo posunuto z důvodu přípravy na evropské mistrovství společních skladeb.

Nyní už se Nataly připravuje na nejbližší soutěž, která ji čeká v prosinci v Plzni a to ve společných skladbách. Důležité a prioritní je pro mladou gymnastku mistrovství České republiky v dubnu příšítho roku, kde se budou vybírat dvě až tři gymnastky v kategorii juniorek pro mistrovství Evropy v Itálii.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Nejraději cvičí sestavy se stuhou

Hamříková v klání nenašla přemožitelku