Tato největší sportovní událost v České republice proběhla minulý týden a je určena pro mládež ve věku dvanáct až patnáct let. Na startovní listině chlapců figurovala jména bučovických zástupců Stanislava Zbožínka, Františka Ohlídala a Davida Klementa.

Přes čtyři a půl tisíce účastníků ze všech krajů nadšeně sledovalo zahajovací ceremoniál, kde se na postech vlajkonošů objevily osobnosti jako Kateřina Neumanová nebo Jarmila Kratochvílová.

Gymnasté poměřili své sportovní umění v olympijském domě ve volném trojboji. Závod chlapců měl jasného favorita v družstvu Středočeského kraje. Družstvo Jihomoravského kraje nakonec obsadilo šestou příčku.

V hodnocení jednotlivců vyhrál s obrovským náskokem Daniel Radovesnický z Kolína. Z bučovických účastníků si pak nejlépe vedl Stanislav Zbožínek, který skončil na osmadvacátém místě. František Obhlídal pak vybojoval dvaatřicátou příčku a David Klement skončil na sedmatřicáté pozici.

Vyvrcholením bylo finále čtyřiadvaceti nejlepších gymnastů, v němž Zbožínek obsadil jednadvacáté místo a hned za ním skončil jeho kolega Obhlídal.