Největší a nejzářivější úspěch v dosavadní osmileté činnosti zaznamenal vyškovský gymnastický oddíl SK Trasko. Nijak jinak se nedá nazvat výsledek, který svěřenkyně jmenovaného klubu dosáhly o minulém víkendu na havířovském mistrovství České republiky kategorie starších a mladších nadějí v moderní gymnastice. Tato akce přinesla Vyškovu ohromnou radost.

Na startovní listině starších nadějí figurovalo třicet nejlepších závodnic z oblastních přeborů, jež v kvalifikaci bojovaly o šestnáct vstupenek do finále. O ty velmi stály i vyškovské zástupkyně Petra Štaudrová, Michaela Daňková a Karin Psohlavcová.

A první část klání se Trasku povedla excelentně. První dvě dívky obsadily nejvyšší příčky a Psohlavcová je doplnila na osmém místě.

Jako ve snu si ale vyškovská výprava musela připadat až po finálovém boji. Děvčata totiž nezaváhala při nejdůležitějším vystoupení sezony ani jednou a na umístění na nejvyšších příčkách se už vůbec nic nezměnilo. Mladé talentované slečny tak mohly začít slavit poměrně nečekanou zlatou a stříbrnou medaili.

Trenérky Vyškova podle svých slov počítaly s umístněním jejich svěřenek v první desítce, ale aby obsadily první dvě místa, to je samotné zaskočilo. „Letošní závodní sezona se nám opravdu vydařila, ale tohle je fantastické. Je to historicky první zlatá a stříbrná medaile z mistrovství České republiky jednotlivkyň pro náš oddíl,“ nemohla uvěřit hlavní trenérka Kateřina Kapounková.

Radost obou držitelek cenných kovů i všech členů vyškovské výpravy byla při vyhlašování výsledků opravdu veliká. A nutno říci, že i zasloužená. „Když se potvrdilo, že jsem závod vyhrála, byla jsem moc šťastná a Míša taky. Soupeřky nám gratulovaly na stupních vítězů a až tam jsem uvěřila, že jsem mistryně republiky. Pak mě již objala mamka, trenérky, kamarádky a pochvalu jsem dostala i od taťky. Bylo to moc fajn,“ zářila štěstím třináctiletá Petra Štaudrová. Vyškovské trio doplnila Karin Psohlavcová svým třináctým místem.

O den později, tedy v neděli, pokračovalo mistrovství v Havířově vystoupeními jedenačtyřiceti mladších nadějí. I v této kategorii se závodnice hájící vyškovské barvy neztratily, když nejlépe z nich se umístnila Michaela Pavlíková na deváté příčce. Anně Taušové patří šestnáctá příčka, Veronika Nohelová skončila o dvě místa za ní a na začátku třetí desítky výsledků se objevilo i jméno Elišky Trněné.

Gymnastický oddíl SK Trasko Vyškov nyní už čeká jen slavnostní uzavření končící sezony. To proběhne formou šesté výroční akademie, jež se uskuteční přesně za čtrnáct dní od pěti hodin odpoledne v sále Posádkového domu armády Vyškov.