Závod O pohár města Vyškova napsal už svůj patnáctý ročník. Na gymnastickém koberci v hale na Purkyňově ulici se představilo téměř 150 závodnic z celé republiky a ze Slovenska. Domácí gymnastky na něm v jednotlivých kategoriích získaly jedenáct medailových umístění, přičemž na nejvyšší příčku vystoupily Vanessa Kurej, Karolína Jelínková, Helena Trgalová a Veronika Nohelová. „To bylo ještě v uvozovkách přátelské pohárové soutěžení, ale následující závody už byly tvrdými boji o postup na mistrovství České republiky. Jsme rádi, že naše gymnastky potvrdily svou kvalitu," sdělila sekretářka SK Trasko Květoslava Suchomelová.

Jako první se o postup utkaly na oblastním přeboru kadetky a dorostenky. V kadetkách mladších skončily na prvních dvou místech Tereza Hledíková a Helena Trgalová, na šampionát postoupily ještě Aneta Cibulková ze šestého a Lucie Zemanová ze sedmého místa. V kadetkách starších svádělo tuhé boje dvaadvacet závodnic. Druhé místo vybojovala Kristýna Šťastná, na mistrovství postoupily i šestá Markéta Paludová, osmá Markéta Urbancová a desátá Denisa Gottvaldová. V dorostenkách zvítězila Dana Suchomelová, druhá byla Veronika Nohelová, pátá Adéla Plchová a sedmá Karolína Kapounková. Všechny také pojedou na mistrovství republiky do Třebíče.

Seriál oblastních přeborů pokračoval soutěží nadějí mladších a postup na šampionát si vybojovaly Žaneta Pazderová, Karolína Jelínková a Viktorie Dvořáková. „Všechny naše naděje starší už měly postup na „republiku" jistý a svými výkony to potvrdily. Nejlépe skončila Michaela Paludová na pátém místě, ale nádherné sestavy předvedly i Darina Řehková, Nicol Sládková, Běla Kubíčková a Kamila Martyn," doplnila Suchomelová.

První ze závodů mistrovství České republiky tedy proběhne už v sobotu a v neděli v Třebíči. Tam budou závodit kadetky mladší a kadetky starší. Týden po nich se budou snažit o co nejlepší umístění na mistrovství dorostenky ve Žďáře nad Sázavou a maraton zakončí poslední květnový víkend v Brně naděje mladší a starší. „Zbývá tedy jenom držet pěsti, ať se děvčatům vyhnou nemoci a zranění, aby na své nejdůležitější individuální závody v sezoně mohly vybrousit formu, odstranit poslední chybičky a pak na závodech předvést to nejlepší, co umí. A to, co natrénovaly pod vedením vynikajících trenérek Kateřiny Kapounkové, Tamary Bílkové a Hanne Langové," přeje sekretářka klubu.