Mistrovská soutěž je určená pro všechny věkové kategorie, ale kolik skupin do Olomouce odjede z Vyškova, zatím ještě není úplně jisté. „Chtěli jsme do závodu vyslat čtyři věkové kategorie, ale momentálně nevím, zda neodjedou jen dvě. Některá děvčata onemocněla a jak bude vypadat skutečný stav, uvidíme až před samotnou soutěží,“ informovala o vyškovské výpravě trenérka a předsedkyně oddílu v jedné osobě Kateřina Kapounková. Na šampionát tak ale určitě pojedou dvanácti až čtrnáctileté závodnice.

Každá věková kategorie se za doprovodu hudby před zraky rozhodčích představí s jednou sestavou. Vyškovanky se předvedou se stejnou skladbou, se kterou bodovaly na nedávném oblastním přeboru jihomoravské soutěžní oblasti, a věří, že i v Olomouci se jim podaří dosáhnout na medailové pozice. V oblastním přeboru i v ESG cupu obsazovala děvčata povětšinou první a druhá místa a mají tak dobře našlápnuto k dobrému umístění i na republice. „Vzhledem k předchozím výsledkům doufáme v umístění do třetího místa,“ dodala Kapounková.

Juniorské gymnastky, které již na mistrovském závodě vystoupily v lednu v Brně a ukořistily stříbrné medaile, se o další body budou pokoušet v ESG cupu.

V něm chtějí navázat na předchozí brněnský díl, kde obsadily první místo a zároveň si také domů přivezly titul přebornic Jihomoravského kraje. „V Olomouci bychom rádi zopakovali umístění z oblastního přeboru. Budou tam zhruba stejná družstva z Brna, dále například z Opavy či Plzně. Myslím, že dobře cvičí gymnastky z pořádajícího Velkého Týnce,“ prozradila před závodem jedna z vyškovských moderních gymnastek juniorské kategorie Andrea Kapounková.

Zda se podaří vyškovským gymnastkám přivézt si z Olomouce další cenné republikové kovy, ukáže zítřejší mistrovství. To odstartuje ráno a vyvrcholí v podvečer.