Po oblastním přeboru, který se konal začátkem listopadu ve Vyškově, se po velice vyrovnaných a těžkých bojích na mistrovství kvalifikovala hned tři vyškovská družstva. Samotnému mistrovství pak předcházely v uplynulém týdnu dva pohárové závody v Brně, které Vyškovanky braly jako generálku před sobotním vyvrcholením sezony. Na pohárovém závodě Sametová stuha, který pořádal oddíl Sport Královo Pole Brno, si v kategorii naděje mladší SK Trasko odvezl zásluhou družstva I. stříbrné medaile.

Druhé družstvo obsadilo páté místo. První družstvo cvičilo v sestavě Nikola Dorková, Veronika Michálková, Karolína Kapounková, Sabina Zourková, Dana Suchomelová a Adéla Plchová, druhé ve složení Natálie Šťastná, Tereza Studňařová, Denisa Vlašínová a Eliška Pazderová. V kategorii naděje starší dokonce družstvo Simona Bohuslavová, Veronika Nohelová, Michaela Pavlíková, Eva Schmiedová a Eliška Trněná stálo na stupni nejvyšším. Dalším závodem byl 21. ročník prestižního mezinárodního závodu Brněnský drak, pořádaný oddílem TJ Tesla Brno. I zde si vyškovská děvčata obohatila svou sbírku medailí, tentokrát naděje mladší I. a naděje starší o bronzové kovy. Družstvo naděje mladší II. skončilo na šestém místě.

„Tyto dva závody byly vyvrcholením podzimní přípravy právě na již zmiňované mistrovství České republiky. Děvčata trénovala na dvoufázových trénincích a doufají, že se jejich snaha zúročí a naváží na svůj úspěch z loňského šampionátu, kde naděje starší obsadily druhé místo,“ řekla trenérka Andrea Kapounková.

Minulý šampionát pořádal právě vyškovský SK Trasko, ale v Prostějově. Kromě druhého místa starších nadějí se tehdy mladší naděje umístily na pátém místě a juniorky byly šesté. Letos juniorky nestartují, ale celkové cíle jsou vyšší.

„Bude důležité, jak družstva dokáží prodat to, co mají natrénováno. Skladbu umí určitě dobře, ale mistrovství je i o psychické stránce. Stát se může opravdu cokoliv a klidně to mohou být i tři medaile. Družstva jsou vyrovnaná, rozhodne, kdo udělá méně chyb,“ dodala její trenérská kolegyně Iva Surková.

Na jihu Čech by vyškovské moderní gymnastky měly nastoupit ve stejných sestavách jako na závodech v Brně. Kategorii juniorek a žen klub neobsazuje. Jako první zasáhnou do programu mistrovství republiky starší naděje a juniorky, jejichž závod začíná v sobotu v 10.30 hodin. Mladší naděje a ženy se představí odpoledne od 15.10 hodin.