Právě Jihlava je jednou ze zastávek seriálu pohárové soutěže moderní gymnastiky ve společných skladbách, který odstartoval již před týdnem v Břeclavi. Do tamní sportovní haly se sjede bezmála patnáctka oddílů moderní gymnastiky z celé České republiky, aby se předvedly v celkem sedmatřiceti pódiových skladbách.

Moderní gymnastika je sport určený výhradně pro dívky. Jejich úkolem je ohýbat se do různých úhlů a provádět v rámci skladeb rozsahové prvky, které hodnotí rozhodčí. Cvičí buď bez náčiní nebo s míčem, obručí, stuhou, švihadlem nebo kužely. Děvčata se představí hned v několika kategoriích, a to sice E, D, N a J. Skupina E zahrnuje nejmladší do devíti let, D jsou devíti a desetileté, do Naděje patří jedenáctileté gymnastky a řadu uzavírají juniorky. Ve společných skladbách se zároveň předvádí skupina pěti až šesti dívek.

„Vystoupíme celkem s pěti společnými skladbami. Nejmenší zacvičí sestavu bez náčiní. V kategorii D děvčata předvedou dvě skladby s obručemi, v Nadějích máme nachystanou také sestavu s obručemi a juniorky se představí se stuhami,“ přiblížila vystoupení svých svěřenkyň trenérka Kateřina Kapounková. Jihlava bude jejich prvním podzimním závodem.

Předchozí pohárové soutěže, která proběhla v Břeclavi, se Vyškovanky nezúčastnily. „Břeclav jsme neabsolvovaly, protože holky byly nemocné. Tento fakt nám zabránil startovat,“ zdůvodnila Kapounková neúčast v úvodním závodu. Jak to v Jihlavě dopadne, si netroufla dopředu říci. Pořadí ukáže až samotné klání, které prověří tvrdou přípravu mladičkých gymnastek. Ty by chtěly obsadit první místa.