První letošní májové dny ve Vyškově nebyly jen časem lásky. Kdyby tam básník Mácha zavítal, nenapíše báseň o tragické lásce, ale o špičkové gymnastice. V krátkém sledu za sebou totiž Vyškov hostil dvě významné akce tohoto sportovního odvětví.

Hned prvního máje se uskutečnilo v hale ZŠ Purkyňova již šesté kolo EGM Cup v estetické skupinové gymnastice. Solidní divácké návštěvě se představilo devětadvacet družstev s téměř dvěma stovkami gymnastek v šesti věkových kategoriích. Vyškovské Trasko mělo zastoupení ve čtyřech kategoriích a všechna jeho družstva na závodech shodně obsadila druhá místa. Prvenství domů si odvážely reprezentantky Velkého Týnce a Zubří.

Jen o dva dny později pak Vyškov opět patřil gymnastkám. V sobotu se ve stejné hale uskutečnil již osmý ročník závodu O pohár města Vyškova.
Při zahájovacím ceremoniálu se představilo obecenstvu nejen osmnáct oddílů z České republiky, ale také tři oddíly z Bratislavy.

Tento pohárový závod byl poslední zkouškou pro starší kadetky, které budou už v tuto sobotu startovat mezi nejlepšími moderními gymnastkami své kategorie na mistrovství České republiky v Ostravě-Vítkovicích. Tedy pro závodnice Traska Daňkovou, Kapounkovu a Štaudrovou.

Především Petra Štaudrová ve všech svých třech vystoupeních nenechala nikoho na pochybách o svých cílech. Tedy o tom, že chce v Ostravě bojovat o medailové umístnění. Ve Vyškově předvedla výborný výkon a jasně zvítězila nad svými soupeřkami. „Z vítězství před domácím publikem mám velkou radost. Ostravské mistrovství je velkou výzvou a úspěch bylo už kvalifikovat se na něj,“ svěřila se závodnice.

Výborně si vedly i další vyškovské závodnice. Dorková i Taušová obsadily ve svých věkových kategoriích první místa. Jako velká naděje pro budoucnost vyškovské gymnastiky se ukázala druhá Veronika Nohelová. „Máme za sebou velmi náročný týden a podobný nápor závodů nás čeká vlastně až do konce května. Obstály jsme, je třeba vyzvednout vítězství třech našich holek. Na mistrovstí republiky v ostravských Vítkovicích bude každé umístění v první desítce úspěchem, ale tajně uvažujeme i o medaili,“ zhodnotila trenérka Vyškovanek Kateřina Kapounková.