Do bojů SK Trasko vyslal čtyři družstva a nezačaly pro něj nijak slibně. Nejprve závodily v kategorii nadějí mladších se švihadly Viktorie Dvořáková, Karolína Jelínková, Beata Mináriková, Žaneta Pazderová a Jolana Šubová a v nadějích starších s kužely Aneta Cibulková, Michaela Paludová, Kamila Martyn, Darina Řehková, Helena Trgalová a Lucie Zemanová. Bylo jasné, že v silné konkurenci dalších patnácti družstev může na finále pomýšlet jenom to, které podá bezchybný výkon. „Bohužel obě naše družstva si v cvičení dovolila ‚výlet' za náčiním mimo závodní plochu, čímž přišla o možnost postupu do finále a naděje starší velmi pravděpodobně i o medaili. Nakonec skončily naděje mladší na čtrnáctém a naděje starší na osmém místě," komentovala úvodní soutěže tajemnice oddílu Květoslava Suchomelová.

Odpoledne se o postup do šestičlenného finále pokoušely juniorky s kužely ve složení Tereza Hledíková, Běla Kubíčková, Nicol Sládková, Markéta Urbancová a hostující Sabrina Můčková z Veselí nad Moravou. Nepovedlo se jim to, po sérii velkých chyb skončily na dvanáctém místě, a tak se nápravy reputace vyškovských gymnastek chopily seniorky. Simona Bohuslavová, Karolína Kapounková, Veronika Nohelová, Markéta Paludová, Adéla Plchová a Dana Suchomelová závodily nejdříve v sestavě s pěti stuhami. „To je krásná disciplína pro oči diváků, ale pro gymnastky je to neoblíbená kombinace náčiní. Na závodní ploše 13×13 metrů je v jedné chvíli pět stuh dlouhých šest metrů, což je 30 metrů vlnícího se, velmi ochotně se ‚sukujícího' materiálu. Žádné družstvo se nevyhnulo drobným chybám, rozhodčí přiřkly našim gymnastkám nakonec čtvrté místo. Následující sestavy s dvěma obručemi a třemi páry kuželů byly nádhernou podívanou, pro nás o to radostnější, že v nich naše děvčata skončila třetí," popsala cestu k medaili tajemnice oddílu.

Gymnastky Traska prodloužily svoji medailovou sérii z mistrovství republiky.

V dvojboji sestav sice vyškovským gymnastkám chybělo k medaili pouze necelého půl bodu, ale z celkového čtvrtého místa smutné nebyly. „Letos byla příprava obzvlášť náročná. Dva měsíce ranních tréninků třikrát týdně, poslední dva týdny navíc prodloužené tréninky odpoledne, nám daly zabrat. Byly jsme si totiž vědomé silné konkurence z Brna i Prahy a nechtěly jsme nic ponechat náhodě. Na samotném závodě se cvičila jako první sestava stuhy, která je těžší. Kužely a obruče už byly v pohodě, pro potěšení. Zajely jsme je dobře a z medaile máme velkou radost," shrnula své pocity bezprostředně po mistrovství Veronika Nohelová, pro kterou to byl na delší dobu pravděpodobně poslední závod, protože se připravuje na maturitu a přijímací zkoušky na vysokou školu.

Tímto mistrovstvím vyškovským děvčatům skončila závodní sezona. „Určitě si zaslouží pochvalu i poděkování za práci a radost, kterou nám svými vystoupeními rozdávají. Totéž platí pro jejich trenérky, ale i rodiče závodnic, kteří s děvčaty jezdili po závodech a vydatně je povzbuzovali," zdůraznila Suchomelová.

Na besídku

Nyní si vyškovské gymnastky všech věkových kategorií trochu odpočinou a pak již budou skládat sestavy pro soutěže jednotlivkyň, které je čekají na jaře. Ještě před tím se ale těší na vánoční besídku oddílu, na které se veřejnosti představí 15. prosince od 17.00 do 18.00 v Besedním domě ve Vyškově. Besídka se ponese hlavně v tanečním duchu, závodnice předvedou baletní vystoupení, tanečky nejmladších gymnastek z přípravek oddílu a několik překvapení od starších děvčat.