Ze sportovní haly v Purkyňově ulici se od sobotního rána ozývala hudba a povzbuzování fanoušků. Zde totiž probíhal přebor jihomoravské soutěžní oblasti v moderní gymnastice. Pořadatelem celé akce byl vyškovský oddíl SK Trasko. Závodnicím však nešlo „jen“ o vítězství, rozhodovalo se i o postupu na mistrovství ve společných skladbách.

Hala byla pro potřeby závodu rozdělená na dvě části. První sloužila děvčatům na přípravu a rozcvičení, druhá se proměnila v místo, kde měly gymnastky před početnou řadou rozhodčích předvést své tvrdě natrénované sestavy. Startovalo se v kategoriích E, D, N, J a S. Kategorie E byla rozdělena na dvě skupiny E1 a E2. „Velký souboj se očekával především mezi gymnastkami SK Gity MS Brno, SKP Brno a domácími závodnicemi Traska,“ uvedl klubový spolupracovník Stanislav Kapounek.

Nejmladší vyškovské cvičenky startující v E2 se na koberci předvedly se sestavou bez náčiní. V této skupině se ukázalo celkem devět družstev a na první místo dosáhly právě domácí děvčata, když svým výkonem předčily druhé a třetí soupeřky z Brna. Nejmenší děvčata zvítězila ve složení Markéta Urbancová, Markéta Paludová, Kristýna Šťastná, Klára Nohelová, Alena Michálková a Denisa Gottwaldová.
Kategorii D reprezentovala dokonce dvě družstva vyškovských gymnastek. Zacvičily sestavy s obručí. Ve startovním poli sedmi družstev obsadila děvčata „déčka“ třetí a šesté místo.

„V Nadějích věříme na první místo,“ uvedla před závodem vedoucí vyškovské gymnastiky Kateřina Kapounková. Její slova se záhy potvrdila. Vyškovské závodnice reprezentující tuto kategorii skutečně zvítězily. Michaela Pavlíková, Anna Taušová, Eliška Trněná, Simona Bohuslavová, Veronika Nohelová a Eva Schmiedová potvrdily svým výkonem s obručí roli favoritek.

Suverénně porazily soupeřky z konkurenčních brněnských klubů velkým bodovým rozdílem. Za své dvě provedení získaly bez jediné srážky 37, 275 bodů, což bylo o deset více, než měla druhá děvčata z ASPV Brno.

Juniorky ve složení Pavla Fialová, Petra Štaudrová, Andrea Kapounková, Karin Psohlavcová a Michaela Daňková se svou sestavou se stuhami soupeřily s dalšími čtyřmi kluby v kategorii J. Jejich dvě provedení skladby se stuhami stačilo na druhé místo a skončily tak za gymnastkami z SK Gity MS Brno. Třetí příčku obsadila TJ Tesla Brno.

Vyškovská gymnastika tak na sobotním přeboru získala celkem čtyři medaile – dvě zlata, po jednom stříbru a bronzu. „Konečné výsledky těchto oblastních přeborů jsou předzvěstí, že vyškovské juniorky, D a hlavně pak Naděje mohou úspěšně reprezentovat oddíl na prostějovském mistrovství. Mladší kategorie gymnastek zde již nestartují, oblastní přebor je pro ně nejvyšší soutěží,“ informoval Kapounek.