Pořádání oblastního přeboru Jihomoravské soutěžní oblasti se ujal brněnský klub ASPV. Na koberci se v tamní hale předvedla děvčata v kategoriích mladších a starších kadetek a také dorostenky. Na přebor se tak vypravila silná vyškovská výprava. V mladších kadetkách postupovalo na mistrovství pět závodnic. Vyškovanky suverénně obsadily první tři místa a dokázaly tak, že mají na účast v mistrovské soutěži.

Nejlépe zacvičila Eliška Trněná, která si svým výkonem vysloužila zlatou příčku. Za ní skončily její klubové kolegyně, stříbrná Michaela Pavlíková a bronzová Veronika Nohelová. Šestou příčku obsadila Simona Bohuslavová. Ve starších kadetkách, odkud mohlo postoupit prvních šest závodnic, zazářila prvním místem Petra Štaudrová a za ní skončila další Vyškovanka Michaela Daňková. V dorostenkách sáhla na stříbro Andrea Kapounková, čímž si taktéž zajistila postup na mistrovství, sedmá skončila Pavla Fialová.

„Z devíti vyškovských závodnic se jich sedm kvalifikovalo na mistrovství České republiky v Jablonci, z toho jedna pro nemoc na zelenou kartu. Fakt, že všechny holky, které postoupily, byly na stupních vítězů, hovoří o výborném výkonu,“ informovala o brněnském přeboru jedna z gymnastek Andrea Kapounková.

Přeborem však víkendové závodění pro gymnastky neskončilo. V neděli absolvovaly pohárový závod v jablonecké hale, kde se za týden uskuteční zmiňované mistrovství. Také z Jablonce si děvčata přivezla další medaile, mladší kadetky Nohelová a Pavlíková vybojovaly druhé a třetí místo, starší kadetka Štaudrová opět sáhla po zlatě a Daňková po bronzu. V dorostenkách nejlépe zacvičila Kapounková, která obsadila první místo.

Před mistrovským závodem se gymnastky pozítří zúčastní ještě brněnského závodu, nesoucího název Spring cup.