Můžete být konkrétnější?

Čokoládová tretra jsou veřejné závody v bězích pro všechny příchozí v daných věkových kategoriích a jejich doprovod. Jsou zařazeny do oficiálního kalendáře Českého atletického svazu. Podle postupového klíče postoupí vítězové jednotlivých kategorií do semifinále, které proběhne v rámci závodů Zlatá tretra Ostravy, který je nejprestižnějším českým mezinárodním mítinkem. V celé republice je takových kvalifikačních závodů šestnáct a celý seriál odstartuje právě na našem oválu ve čtvrtek 9. dubna.

Čokoládová tretra – Vyškov
- Stadion Za parkem
- Čtvrtek 9. dubna, 14.00 hodin, stadion Za parkem ve Vyškově.
- Časový pořad – starty: 15.00 – ročník 2007 – 2006 (100 m), 15.30 – ročník 2005 – 2004 (200 m), 16.00 – ročník 2003 – 2001 (300 m), 16.30 – ročník 2009 – 2008 (60 m), 17.00 – ročník 2011 – 2010 (60 m)
- On-line přihlášky na: www.cokoladovatretra.cz.
- Další informace na: www.ahavyskov.cz.

Jaké disciplíny závodníky čekají a kdo z vašeho klubu se bude o postup do Ostravy ucházet?

Závodit se bude na tratích 60 až 300 metrů. Přihlášky jsou elektronickou cestou (viz infoblok), prezence přímo na stadionu začne ve 14.00 hodin. Jak bylo řečeno, akce je veřejná. Přihlásit se tedy mohou i neregistrovaní běžci. Kvalifikační tratě jsou 60, 100, 200 a 300 metrů. Z našeho klubu mají ohromný zážitek Kryštof Vintera a Tomáš Pleva, kteří si v loňském roce vybojovali postup, a byli tedy účastníky finále před naplněným vítkovickým stadionem při Zlaté tretře Ostrava. Tentokrát mohou bojovat o postup na svém domácím stadionu. Postupuje vždy vítěz, v Ostravě ho čeká semifinále a nejlepší osmičku podle časů finálový závod. Ti, kteří neuspějí ve Vyškově, mohou zkoušet štěstí při dalších kvalifikačních závodech v jiných městech.

Kde jinde se mohou mladí běžci kvalifikovat?

Je celkem šestnáct měst na Moravě a Slezsku, která mají tu čest, pořádat Čokoládovou tretru. Výsada postupu vítěze je na všech těchto šestnácti závodech. Z nich tedy vzejde šestnáct semifinalistů jednotlivých kategorií, kteří si to rozdají 26. května na Zlaté tretře.

Mají závody nějaký doprovodný program?

Ano bude. Pro děti jsou připraveny nějaké zábavné atrakce, disciplíny Kids Athletics a hlavně setkání s bronzovou olympioničkou a mistryní světa v trojskoku Šárkou Kašpárkovou, která je patronkou našeho podniku. A mohou samozřejmě získat i její podpis v rámci autogramiády. A přijde je pozdravit i aktuální nejlepší sportovec okresu Jan Osolsobě, který je zase tváří tohoto závodu.

Jaký největší hlavní zážitek čeká ty nejlepší v Ostravě?

Především soutěžení se svými nejlepšími vrstevníky z celé republiky. Ale osobně si myslím, že pro většinu to asi bude hlavně atmosféra zaplněných tribun, kterou asi nikdo z nich zatím nezažil. A určitě i blízkost největších hvězd světové atletiky, na které si takřka budou moci sáhnout.