V pořadatelství této soutěže se pravidelně střídá Česko se Slovenskem, a tak po loňské Nitře přišla na řadu Ostrava. Na závodišti o rozměru třináct krát třináct metrů se se svými sestavami předvedla seniorská gymnastická elita. Děvčata za hudebního doprovodu zacvičila před rozhodčími připravené volné sestavy se švihadlem, obručí, míčem a stuhou.

Hamříková si postup na prestižní ostravský závod vysloužila před časem v Milevsku, kde získala zlatý kov v mistrovské první výkonnostní třídě. Do nedělního finále mohlo postoupit šest závodnic s nejlepším výsledkem a Hamříková byla mezi nimi. Podařilo se jí to se švihadlem, míčem a obručí.

Křenovická sportovkyně, jenž na šampionátu hájila barvy SK MS Gity Brno, nakonec obsadila čtvrtou příčku. „Čtvrté místo beru jako můj velký úspěch a jsem šťastná, že jsem se dokázala dostat tak vysoko. Byl to můj vysněný cíl,“ okomentovala své umístění gymnastka Hamříková. První tři místa obsadily její klubové kolegyně. Patnáctiletá Hamříková tak nechala za zády mnohem zkušenější a starší závodnice, mezi nimi například také účastnici olympijských her v Aténách z roku 2004 Dominiku Červenkovou z českobudějovického klubu Máj. „Holky, které stanuly na stupních vítězů, znám moc dobře, jsou to mé oddílové kolegyně a mají více zkušeností než já. Na příští republice už však chci bojovat o medaili,“ prozradila své ambiciózní sportovní plány do budoucna Nataly Hamříková.