Nejznámější křenovický sportovec, sedmnáctiletá moderní gymnastka Nataly Hamříková, má za sebou nejlepší víkend své už teď bohaté kariéry. Na společném českém a slovenském šampionátu moderních gymnastek v Brně-Bohunicích byla členka SK Gity MS Brno nejlepší. Zaslouženě odjede v září na mistrovství světa.

První sobotní část dvoudenního soupeření patřila víceboji. Letenku do Moskvy a vstupenku mezi světovou elitu měly jistou první tři ženy. Hamříkové se ze čtyř předvedených sestav povedly hlavně ty s obručí a míčem, a když v ostatních dvou nepropadla, slavila republikový triumf. „Poctivě jsem se připravovala. Hodně těžké sestavy jsem pilovala pořád dokola, věděla jsem, že je musím zacvičit bez chyby. Věřila jsem, že pokud se mi povedou, můžu se do nominace na svět dostat. Stalo se, navíc jako první,“ řekla čerstvá mistryně ve víceboji. V celkovém součtu předčila druhou Zuzanu Válkovou z Vítkovic o více než dva body.

Křenovice hájící gymnastka se ale se sobotu nespokojila. V neděli se vždy nejlepší šestice z jednotlivých disciplín předchozího dne utkala o dílčí mistrovská zlata a Hamříková boj proměnila ve vlastní exhibici. Jediný, kdo ji stačil stíhat, byla klubová kolegyně Míčková. Hamříkové konečné resumé zní prvenství v obruči a míči, druhé místo se švihadlem a stuhou.

Výsledky
MČR mod. gymnastika
Sobota – víceboj
1. Hamříková (Gity Brno) 88,900 bodu, 2. Válková (Vítkovice) 86,575, 3. Míčková (Gity Brno) 86,100.
Neděle – jednotlivá nářadí
Obruč, míč: 1. Hamříková. Stuha, švihadlo: 2. Hamříková.