Do obří sportovní haly s šesti závodišti se sjely současné gymnastické špičky. Šampionátu se účastní za každý stát vždy jeden klub. Ten vysílá na akci vždy dvě seniorské gymnastky a jednu juniorku. Mezi konkurentkami z celého světa probíhal tvrdý boj o každou setinu bodu. V kvalifikaci, ve které rozhodčí svým bodováním určovali postup do finále, záleželo na precizně předvedené sestavě bez nejmenší chybičky. Nataly Hamříková v jednotlivých vystoupeních ukázala, že má na postup, a nenechala se ovlivnit dvanáctihodinovým dlouhým letem ani značným časovým posunem.

„V boji o finále hlavně záleželo na perfektně odcvičené sestavě. Pro mě to bylo dost fyzicky náročné, musela jsem si dobře rozvrhnout síly. Neměla jsem ale trému a cvičilo se mi dobře,“ přiblížila průběh šampionátu Hamříková. Závodnice cvičily až do pozdních nočních hodin a ještě týž den výsledky ukázaly, kdo postoupí a kdo pojede domů.

V kvalifikaci se talentu z Křenovic dařilo výtečně. Do bojů o nejvyšší příčky postupovalo devět nejlepších gymnastek a Hamříková si zajistila postup z pátého místa. V kvalifikaci za zády nechala například soupeřky z Číny, Ukrajiny a dalších zemí.

Děvčata nejdříve losovala o pořadí, ve kterém se předvedou, a česká vyslankyně startovala jako druhá. V první části užšího výběru musela předvést sestavy s obručí a švihadlem. S obručí zacvičila velmi dobře. Švihadlo jednou upustila, čímž se dopustila drobné chyby. Stuha a míč jí však nečinily sebemenší problém a byly její silnou stránkou. „S provedením sestav jsem opravdu spokojená, protože cvičím na vysokou obtížnost. Míč a obruč jsem dala bez chyby,“ pochvaluje si Hamříková.

V celkovém umístění obsadila závodnice klubu SK Gity MS Brno velmi slušné osmé místo. Skončila za závodicemi z Ruska, Běloruska, Ázerbájdžánu, Ukrajiny, Bulharska, Izraele a Japonska.

Ani ty nejlepší prognózy nepočítaly s takovým úspěchem. A jak hodnotí výsledné pořadí samotná závodnice? „Určitě jsem to nečekala. Věděla jsem, že tam bude velká konkurence a tak jsem ani nepočítala s tím, že bych se dostala do finále. Jsem nadmíru spokojená.“

Světový šampionát potvrdil současnou vynikající formu Hamříkové a zároveň je pro mladou závodnici i velkou zkušeností do budoucna.