Nataly Hamříková, mladičký talent z Křenovic, klubově příslušející do GiTy Brno, se prosazuje už od nejmladších kategorií mezi nejužší špičku, neminuly ho tituly republikové mistryně.

Čerstvě ale má za sebou další obrovskou zkušenost. Spolu s dalšími dvěma děvčaty hájila barvy České republiky na evropském mistrovství juniorek v Itálii. „Samozřejmě ráda bojuji za svůj domácí oddíl, ale reprezentace je něco jiného. Je to pro mě v prvé řadě velká čest,“ uvedla moderní gymnastka.

Bitva o evropské prvenství věkové kategorie třináct až patnáct let se odehrála v Turíně. Každý stát mohl vyslat do čtyř různých sestav po jedné závodnici, přičemž jedna juniorka mohla klidně nastoupit ve dvou sestavách. Český gymnastický svaz se rozhodl nasadit trio svých nadějí.
Hamříková se chystala na vystoupení s obručí s myšlenkami hlavně na dobrý výkon. „Jela jsem tam zacvičit co nejlépe a hlavně bez větší chyby, natrénováno jsem měla dostatečně. Tušila jsem, že když se to povede, bude z toho i slušné umístění,“ popsala pocity Hamříková.

A jak tedy dopadla? V třiatřicetičlenné konkurenci její sestava stačila na šestnácté místo. „Zacvičila jsem bez viditelné chyby. I když jsem věřila, že ohodnocení rozhodčích bude o něco lepší, jsem spokojená,“ prohlásila reprezentantka. Z českých vyslankyň dopadla nejlépe, celé mistrovství ovládly Rusky a Bělorusky.