DISKUTOVAT MŮŽETE DOLE POD ČLÁNKEM

Na soutěži nechyběl ani gymnastický talent z Křenovic, jímž není nikdo jiný než Nataly Hamříková, startující pod hlavičkou SK MS Gity Brno. Ta s dalšími gymnastkami bojovala o postup mezi nejlepší republikové seniorky.

Ze zúčastněných závodnic mohla do mistrovské třídy postoupit jen pětice dívek. Gymnastky se předvedly v sestavách se švihadlem, obručí, míčem a stuhou. Patnáctiletá Hamříková se sice v seniorské kategorii představila poprvé, ale svým výkonem dokázala, že i v této skupině bude patřit ke špičce. Gymnastka šla do závodního čtyřboje připravená, jak se patří. Vše měla sladěné do posledního detailu, od hudby a choreografie, přes prvky v sestavě až po dres.

Jako první ji čekalo vystoupení se švihadlem, kdy za doprovodu indické hudby předvedla přesvědčivý výkon. Úvodní vstup do soutěže byl důležitý, neboť od prvního předvedení se dále odvíjí zacvičení se zbylým náčiním a také potřebná sebedůvěra.

„Před první sestavou se švihadlem jsem byla nervózní, čekala jsem, jak to zvládnu. U dalších sestav ze mě tréma už opadla,“ popsala své rozpoložení při závodu Hamříková. Za výstup s obručí získala dokonce nejvyšší známku celého mistrovství, jež měla hodnotu 21,8. Hamříková společně s pražskou Dominikou Červinkovou, která měla také mezi seniorkami premiéru, patřily k favoritkám závodu.

Další dvě sestavy, s míčem a stuhou, ale jasně potvrdily, kdo se stane konečnou vítězkou závodu. „Na vítězství jsem tak trochu pomýšlela, protože jsem věděla, že mám sestavy vysoké bodové hodnoty a vysoké obtížnosti. Trénink mi dal hodně zabrat, denně jsem trénovala čtyři hodiny. Letos jsou nová pravidla a skladby jsou mnohem těžší než dřív.

Od ledna mi trenérka začala tvořit sestavy a na všechno bylo docela málo času. Ale nakonec to dopadlo bezvadně, že mám zlato je naprosto super,“ svěřila se nadšená Hamříková po soutěži. Za sebou tak s pětibodovým náskokem nechala závodnice z Prahy, Třebíče, Českých Budějovic a dalších měst celé České republiky.

Za dva dny ji čeká exhibiční vystoupení na Grand prix v Brně, kam se sjede světová gymnastická špička.