Třetí ze série soubojů týmů v požárním útoku byl tak jako předchozí velmi dramatický. Kromě mnoha družstev žen i mužů z nejbližšího okolí se těchto akcí zúčastňují také celky z jiných obcí nejen Jihomoravského kraje. Ty ovšem samozřejmě do celkového hodnocení Okresní hasičské ligy zasáhnout nemohou.

V Šaraticích se mezi mužskými týmy prosadil právě jeden ze znojemských hostů Trstěnice. Ty dokázaly vyhrát před Topolany a prostějovskými hasiči ze Stražiska. Za nimi se potom umístily Hodějice, které vedou i celkově, a Hoštice-Heroltice. V průběžném pořadí se Hodějice snaží pronásledovat A tým Drnovic, jež ztrácí patnáct bodů, a o další dva body zpět jsou Topolany.

V ženách se minulou neděli nejvíce dařilo A družstvu Dražovic, které předčily hned dva týmy zástupkyň Ivanovic na Hané. Čtvrtou příčku obsadila „rezerva“ vítězných žen a páté místo patří Vítonicím ze Znojemska. Celkovému hodnocení vládnou také zástupkyně Dražovic, když opanují první dvě příčky. Překvapivě ale vede B tým s devítibodovým náskokem. Na bronzovém stupínku zatím sídlí Ivanovice na Hané.

Další kolo Okresní hasičské ligy se uskuteční až devátého června v Radslavicích.