Oproti předchozím zvyklostem klání tentokrát probíhalo bez tradičních účastníků z jiných okresů Jihomoravského kraje, ale i tak mělo velkou kvalitu.

V mužské kategorii se povedl požární útok, který je hlavní soutěžní disciplínou, nejrychleji A družstvu Tučap. Úspěch jmenované obce podtrhl třetím místem jeho B tým. Mezi obě tučapské celky se potom vklínili zástupci Topolan. Lídr průběžného pořadí po uplynulých čtyřech dějstvích celého seriálu tým Hodějic skončil v tomto případě až čtvrtý. I tak ale má v celkovém hodnocení právě na Tučapy desetibodový náskok. Třetí místo drží Topolany.

Mezi ženami se v Radslavicích prosadily reprezentantky Dražovic a upevnily si tak i celkové vedení. Jejich náskok nyní činí už propastných sedmadvacet bodů. V sobotu se na druhou příčku protlačily Habrovany a třetí místo patří Kobeřicím u Brna. Ty také figurují na bronzové pozici průběžně. Za nimi se usídlily členky B družstva Dražovic.

Dobrovolní hasiči a hasičky nebudou zahálet ani tento víkend. V sobotu je čeká již v pořadí páté kolo okresní ligy, a to na domácí půdě Hoštic – Heroltic.