Tohle hodnocení platí o mládežnickém celku dobrovolných hasičů z Drnovic. To se premiérově svými výsledky nominovalo až na Mistrovství České republiky hry Plamen, jež se uskutečnilo ve Zlíně.

I když už postup až do finálového kola byl nezanedbatelným úspěchem, jejich ambice pro zlínské dějství nebyly malé. „Bude tam patnáct vyrovnaných týmu. Já bych byl rád za umístění do šestého místa, ale můžeme směřovat i výše,“ přiblížil drnovické cíle před akcí trenér týmu Svatopluk Smutník.

A dlouho to vypadalo, že by se to jeho mužstvu mohlo v silné konkurenci povést.

Třídenní program začal závodem v požární všestrannosti. Drnovice postavily na start dvě hlídky. První hlídka vyrobila hned několik chyb na jednotlivých stanovištích. Druhá hlídka se až na jednu výjimku nedostatkům úspěšně vyvarovala, a tím dala základ k dobrému čtvrtému místu.

Druhý den po dobrovolných trénincích požárního útoku přišly na řadu disciplíny štafeta a požární útok CTIF. První byl na řadě požární útok. V něm se Drnovicím příliš nepovedl první pokus. Nevyšel ani reparát, když po upadnutí jednoho členů tým se zlepšit čas nepodařilo.

V následné štafetě si jmenovaný celek zaběhl svůj standard, ale i tak to v obou závodech stačilo jen na desátou příčku. Stejná pozice mu patřila i celkově.

„Druhý soutěžní den pro nás moc úspěšný nebyl. Uzavírali jsme první desítku průběžného pořadí, ale dobré bylo, že na třetí místo jsme ztratili jenom pět bodů,“ věřil ve zlepšení Smutník.

Vše se rozhodlo poslední den. A první drnovické štafeta na čtyřikrát šedesát metrů nevěstila oproti předchozím bojům velký posun vzhůru. Situaci ale zachránila druhá štafeta a dílčí páté místo bylo zasloužené. Celkově to znamenalo postup na šestou příčku.

Další disciplínou byla štafeta požárních dvojic. „Tady jsme si věřili na dobrý čas, ale špatný terén, na který nejsme zvyklí, nám naše plány zhatil,“ míní trenér. I přesto jeho svěřenci dosáhli na šestou pozici a celkově dokonce dělené páté místo.

Odpoledne přišlo poslední měření sil, a to v požárním útoku. Drnovice usilovaly o nejlepší čas jako čtvrtí v pořadí, ale po neshodě s rozhodčími musely narychlo vyměnit rozdělovač. To družstvo celkově rozhodilo, zpomalilo a standard neodvedly. Tím se nesmírně zvýšila důležitost druhého pokusu. Ta svazovala členům družstva ruce a byl z toho neplatný pokus a třinácté místo.

„Požární útok bývá naše nejsilnější disciplína, a zrovna v nejdůležitějším závodě nám nevyšla. Je to velká škoda, mohli jsme být mezi nejlepšími,“ litoval drnovický lodivod.

Důsledku tak propadli na celkové osmé místo, z něhož má drnovický trenér rozporuplné pocity. „Kdyby mi někdo před letošním ročníkem soutěže řekl, že budeme osmí, jednoznačně bych to bral. Napoprvé to není špatný výsledek, ale na druhou stranu podle průběhu mistrovství jsme doufali v lepší pozici,“ zhodnotil Smutník.

Pozitivní pro drnovický celek ovšem je, že družstvo z větší části zůstává pohromadě, a tak může zkušenosti zúročit v příštím roce.