Jedno ze jmen, které trenér Zbyněk Čížek zmínil po utkání v Brně, které se pro jeho svěřence po druhém setu nevyvíjelo vůbec dobře, bylo Radovan Dítě. Na palubovku přišel vrátit aktivitu na stranu hostů.

„Potřebovali jsme na hřiště dostat víc těch správných emocí. A Radovan tomu pomohl poměrně hodně, on je ten správný hecíř i na tréninku,“ upozornil Čížek.

„Zahrál jsem si dobře. Jsem rád, že jsem týmu pomohl ve správné chvíli, a že se nám v obou zápasech podařilo získat důležité tři body. Tesla měla posily z áčka a dnes to bylo určitě těžší než včera. Myslím si že zápas měl vysoké parametry. Zdá se, že forma celého našeho mužstva graduje k vrcholu Final four,“ odmítal osmadvacetiletý borec po páteční odvetě osobní gratulace.

V týmu Zbyňka Čížka a Jaroslava Vlka má nejen tuto specifickou pozici hecíře, v současné době je již jediným odchovancem Sokola Bučovice…

„Co se teď Peťa Nezdařil věnuje spíš otcovským povinnostem, tak jsem opravdu v mužstvu zůstal jediný Bučovák. Ovšem žádná privilegia z toho neplynou. Ale opačně, ani závazky. Kluci jsou v pohodě. Já jsem s většinou hrával v mládežnických kategoriích v Brně. Tam teď už delší dobu i žiju, takže mě berou jako Brňáka,“ upřesnil.

Do Bučovic se přestěhoval s rodiči jako dítě. Od žáků tu získával volejbalové základy, do Volejbalu Brno přešel jako dorostenec. Možná ani bučovičtí fandové nevědí, že je juniorským mistrem republiky z jeho posledního roku této kategorii.

„To bylo skvělé období a byli jsme vynikající parta. Já jsem pak volejbal trošku odložil na druhou volej kvůli škole. Byl jsem rád, že jsem pak dostal dostal šanci v Bučovicích, které hrály dost vysokou soutěž, druhou ligu. Takže jsem tady už dost dlouho a propracovali jsme se ze druhé do první ligy. A v ní taky chceme mířit na ty nejvyšší příčky,“ netají své myšlenky.

Ty jsou o kousek výš, než je letošní klubový cíl. Tedy ve druhé nejvyšší soutěži čtvrté místo. Bučovice teď mají před sebou další čtyři zápasy doma a pokud je zvládnou, tak to vypadá jasně na postup. Takže by mohly jet podle Radovanových „not“.

„Určitě máme na to porazit někoho ze silné trojky, i všechny tři. Myslím si, že to bude hlavně o psychice, jak to zvládneme v hlavách. Mně čtvrté místo po čtvrtfinále nestačí. Chci, abychom se dostali minimálně nad jednoho z těchto soupeřů a nejraději nad dva. Abychom semifinále začínali doma. Pak věřím, že se prosadíme i v TOP 4. Samozřejmě, bude to těžké. Prohráli jsme v Hradci, Dobřichovicích i v Benátkách. Jenže naše hala je specifická a myslím, si že doma je můžeme potrápit i porážet,“ věří si Dítě.

I na domací palubovce vyhráli volejbalisté Sokola Bučovice nad Teslou Brno 3:1.
Volejbalisté Bučovic vyhráli i odvetné derby. Tesla ale byla důstojným soupeřem

Stejně jako jeho spolupráci hraje druhou nejvyšší soutěž se statutem amatéra. Po vystudování vysoké školy má zajímavé a atraktivní zaměstnání. Je leteckým inženýrem a navrhuje vrtule pro bezpilotní prostředky.

„Někdy není jednoduché skloubit povolání s volejbalem, ale voliš mě pořád velice baví, takže si snažím v tréninku i přidávat a udržovat se v kondici. A na vyvrcholení soutěže se opravdu těším. Hlavně na domácí zápasy. My všichni děkujeme našim fanouškům, že nám tady vždycky přichystají velice dobrou atmosféru a věřím, že na ty tři nejbližší a neatraktivnější zápasy, a potom i na play-off, jich bude chodit ještě víc,“ chválí a zve příznivce jejich krajan.

„Sada“ těchto utkání začná již tento týden. V pátek sokoli nastoupí proti Benátkám nad Jizerou a v sobotu proti Dobřichovicím.