Slavnostní první servis historického zápasu nemohl udělat nikdo jiný, než Pavel Neužil. Zakladatel holubického klubu a jeho legenda. Sváteční, výjimečnou atmosféru utkání pak podpořili i aktéři úvodních duelů, po kterých domácí vedli 1:0 a 3:1. Exmistři světa Pelikán s Bubniakem přetlačili hostující Brennerera s Jahodou. Pak sice modřická dvojka Burian – Halva srovnala na 1:1, ale následující trojice už zase režírovaly domácí sestavy.

„Pak jsme byli kousek od vedení 4:1 a měli bychom nakročeno na vítězství v celém utkání. Ale balón je kulatej. Ze stavu 3:1 jsme rázem prohrávali 3:5 a soupeř byl nahoře a měl blíže k vítězství,“ potvrdil dramatičnost derby hrající trenér a vedoucí mužstva Roman Dlabka.

I. liga - 1. kolo:
R.U.M. Holubice
– NK Modřice B 5:5
Jednotivé zápasy:
1D: Pelikán, Bubniak – Brenner, Jahoda 2:0 (9, 6).
2D: Příhoda, Šišma – Burian, Halva 0:2 (-8, -6).
1T: Pelikán, Nevrlý, Příhoda – Burian, Halva, Štěpánek 2:0 (6, 2).
2T: Hicl, Bubniak, Šišma – Brenner, Bartoš, Gütler 2:0 (8, 9).
3D: Hicl, Krejčí – Gütler, Štěpánek / Bartoš 1:2 (8, -9, -7).
S: Příhoda – Burian 0:2 (-9, -8).
2T: Pelikán, Příhoda, Nevrlý – Brenner, Bartoš, Gütler 0:2 (-8, -5).
2T: Hicl, Bubniak, Šišma – Halva, Burian, Štěpánek 0:2 (-6, -5).
1oD: Pelikán, Bubniak – Burian, Halva 2:0 (6, 7).
2oD: Příhoda, Šišma / R. Dlabka – Jahoda, Brenner 2:1 (9, -8, 7).

Ten zlomový moment ve prospěch hostů přišel v utkání třetích dvojic Hicl, Krejčí – Gűtler, Štěpánek se střídajícím Bartošem. Domácí vyhráli první set, ve druhém vedli vedli 7:5 a zachytili útok soupeře. Jenže následný vlastní neproměnili a set šel do remízy 9:9. Ještě za tohoto stavu byli Holubičtí na útoku, jenže míč poslali do sítě. Ve třetím setu pak zkazili na začátku dva míče a potom už tahali za kratší provaz a set prohráli. Trest byl hodně tvrdý. Následující singl Příhoda s Burianem těsně prohrál a pak šly za hosty i další dvě trojice.

A přišel další zvrat, tentokrát pro domácí. V otočená dvojka Pelikán, Bubniak proti Burianovi s Halvou potvrdili roli favorita, a tak závěrečný zápas Příhoda, Šišma – Jahoda, Brenner měl rozhodnout, jestli se body budou dělit nebo všechny putují do Modřic.

„V prvním setu jsme pořád vedli, ale nechali jsme se dotáhnout do stavu 9:9 . Naštěstí poslední útok proměnil Radek Šišma. Ve druhém setu vedl soupeř o dva míče a za stavu 7:5 se zranil Radek, když si při došlapu utrhl achillovku. Takže jsem musel na kurt já. Set jsme už nedokázali otočit a prohráli jej 8:10. Třetí set jsme začali dobře. Soupeř zkazil první dva útoky a dvoubodový náskok jsme táhli až 9:7. Ale oni dvakrát stahovali na kontaktní jeden bod. Za stavu 9:7 při podání Příhody se mně podařilo zablokovat útok soupeře a mohli jsme slavit historický první bodík v první lize. Ale, jak jsem už naznačil, jsem přesvědčený, že kdybychom tu dvojku vyhráli na 4:1, tak u nás mohly zůstat oba dva,“ přesto se z výsledku radoval Dlabka starší, který tedy nahradil zraněného Šišmu.

I další dva zápasy jeho svěřenci sehrají v domácí hale, případně na antukovém kurtu. V sobotu 6. dubna přijedou do Holubic Plazy a v neděli 14. dubna Vsetín. Oba zápasy začnou ve 14.00 hodin.