„Víme, jak těžké to v divizi měly Hlubočany, přesto jsme se rozhodli tuto soutěž vyzkoušet,“ říká předseda oddílu stolního tenisu a celé TJ Sokol Jan Hladký. A prozradil i další okolnosti.

Využili jste možnosti postoupit ze třetího místa krajské jedničky. Co hlavně rozhodlo ve prospěch postupu?
Především široká základna a poměrně dobré výsledky i ostatních družstev. Třetí místo áčka v krajském přeboru první třídy bylo vynikajícím umístěním, ale velice důstojně si v okresním přeboru počínalo také béčko a v okresní soutěži první třídy i C družstvo. A samozřejmě velkou roli bude hrát i fakt, že v roce 2011 budeme slavit čtyřicáté výročí založení oddílu stolního tenisu.

Nemáte strach, že vám oslavy kulatého výročí může pokazit sestup z divize?
Zatím se nám opravdu v divizi moc nedaří, ale máme radost už z toho, že jsme si ji mohli vyzkoušet. Samozřejmě, že se budeme chtít zachránit, ale i když se to nepodaří, nebudeme z toho dělat tragédii. Na závěr sezony určitě proběhne přátelské posezení se zakladateli oddílu a bývalými hráči. V podstatě nebude hrát roli, jestli se udržíme nebo ne. Tohle setkání si všichni budeme chtít pořádně užít.

Jaká je tedy členská základna vašeho oddílu?
V současné době máme asi třicet hráčů i s neregistro­vanými. Mistrovských soutěží se pravidelně účastní čtyři družstva mužů. Pravidelně pořádáme místní turnaje a na Štěpána tradiční Vánoční otevřený turnaj bez rozdílu výkonnosti. Letos to byl již dvacátý ročník a všechny výsledky máme pečlivě archivované. Je to zajímavé čtení.

Nezmínil jste mládež. Vypadá to, že tady máte rezervy.
Ano, to je docela problém a letos nás mrzí nezájem hlavně žactva. Po dlouhé době nemáme v okresních soutěžích žáky.

Jak si aktuálně vedou ostatní družstva a hráči oddílu?
Radost nám nedávno udělal Vladislav Reška starší, který se stal přeborníkem okresu pro rok 2010 v jednotliv­cích a se svým synem Vladislavem obsadili druhou příčku ve čtyřhře. B tým bojuje ve špici okresního přeboru, C tým po polovině vede okresní soutěž první třídy a v popředí tabulky hraje také déčko v okresní soutěži druhé třídy. Toto družstvo tvoří hlavně mladí hráči. Prioritní bude samozřejmě udržet naše áčko v divizi.