Zbrusu nový florbalový projekt OPEN FAIR VYŠKOV, který startuje už v sobotu, slibuje nevšední zážitek. Bude jej hostit venkovní areál vyškovské orlovny. „Florbal je v současné době hodně populární sport, my ho milujeme a zdálo se nám, že Vyškov v něm už dlouhé roky trochu pokulhává. Chceme to trochu změnit," prohlásil jeden z dvojice organizátorů David Mach.

Florbal pro radost

Nadcházející nultý ročník akce bude rozdělen do dvou samostatných částí. „Našim cílem je, aby si mohli zahrát všichni, co mají florbal v srdci, prostě týmy bez nějaké věkové a hlavně výkonnostní bariéry. Proto jsme rozdělili turnaje na dva, nejprve přijde na řadu ten řekněme amatérský, tedy pro veřejnost," pověděl.

A právě takový se chystá na tuto sobotu. Už brzy ráno si dají na vyškovské orlovně dostaveníčko všichni, kteří podlehli kráse hry s děrovaným míčkem, ale nepatří pod nějaký florbalový klub v rámci celoroční soutěže.

Účast tak má jedinou, ale o to striktnější podmínku. „V právě uzavřené sezoně nesmí být hráč na soupisce nějakého týmu působícího v soutěži pod Českou florbalovou unií. Nesmí prostě být registrovaný pod ČFBU. Půjde o sport, zábavu a požitek z florbalu," připomněl druhý pořadatel David Dengler. Mělo by jít o čistou hru v duchu fair play. „Proto se náš turnaj tak jmenuje, spojení open air a fair play," doplnil.

S tím souvisí i další perlička OPEN FAIR. Pořadatelské duo totiž plánuje vyhlásit i individuální cenu, ale jinou než obvykle. Nepůjde o nejlepšího střelce, obránce či útočníka. Ani o nejlepšího hráče. Ale o cenu fair play, nazvanou příhodně „Florbalový kavalír".

A o co se vlastně bude hrát týmově? V sázce jsou samozřejmě pomyslné vavříny pro nejlepší, kromě pohárů i další hodnotné ceny. Nejlepší mužstvo má navíc jedinečné právo dostat se mezi florbalovou elitu Vyškovska. „Vítězové získávají automaticky účastnické místo v turnaji registrovaných, tedy nejlepších všech celků našeho regionu, které hrávají soutěže České florbalové unie," objasnil Mach.

Taková sešlost se plánuje na příští sobotu znovu na vyškovskou orlovnu. A svůj příjezd už předem potvrdila všechny mužstva, která okres oficiálně florbalově reprezentují, tedy Aligators Bučovice, Black Arrows Brankovice, Ezamont Slavkov, Euro nářadí Rousínov a také čerstvě do regionální ligy čerstvě postupující Sokol Ivanovice na Hané. Historicky poprvé se tak všichni jmenovaní postaví proti sobě.

Tečka za sezonou

Toto výjimečné dostaveníčko přijde na řadu až příští víkend, zajímavá sportovní podívaná se ale čeká už v sobotu. „Podobných florbalových setkání pod otevřeným nebem je obecně málo. Tak proč jednu nepřidat a z OPEN FAIR neudělat předprázdninovou tradici, v podstatě zakončení florbalové sezony. Srdečně zveme na orlovnu všechny fanoušky či zvědavce, připraveno bude vše pro jejich pohodlí včetně improvizované tribuny přímo u hřiště," doplnil Mach.

OPEN FAIR VYŠKOV 2015

Florbalový turnaj neregistrovaných hráčů ČFBU

Kdy: sobota 6. června

Kde: areál Orel Vyškov (venkovní umělé hřiště)

Program: 7.45 hodin (prezence týmů), 8.00 hodin – základní skupiny, 12.00 hodin play-off

Herní systém: 4+1 (v týmu max. 8+1)