Domácí družstvo vstoupilo na druholigové palubovky před dvěma roky a tato sezona je mnohem lepší než předchozí dvě. Tým získal výrazné posily, které splňují očekávání. „S dosavadním průběhem soutěže jsme velmi spokojení, i když je teď před námi těžší los. Tedy Bučovice a Palkovice. I když bychom po těchto zápasech o místo nebo dvě klesli, pořád je to výborné a v souladu s našimi předsezónními cíli,“ potvrdil pohodu v holubickém táboře trenér Arnošt Šmerda.

Do derby s favorizovanými Bučovicemi ovšem domácí tým nepůjde jako ustrašený beránek. Určitě se pokusí sebrat suverénu soutěže alespoň jeden zápas, přičemž v tom může roli sehrát i bouřlivé domácí prostředí. „Na Bučovice je těžké něco sportovně vymyslet, mají mnohem silnější kádr, takže musíme stavět především na vůli a bojovnosti. Pak se může stát ledacos,“ naznačil Luska strategii domácího družstva a přeje si, aby bylo kompletní, protože v týdnu trápila viróza jednoho z klíčových hráčů Nezdařila.

Lídr potvrdil formu v Olomouci

Bučovice s Holubicemi ve druhé lize ještě nikdy neprohrály, tuto šňůru samozřejmě chtějí prodloužit. „Ano máme silnější kádr a zkušenější hráče na smeči i bloku. Naší výhodou může být, že už jsme absolvovali i těžší zápasy. Pokud nepodlehneme atmosféře derby, měli bychom oba zápasy vyhrát. Samo to ale nepůjde. Holubice mě dobrým startem do soutěže opravdu překvapily,“ konstatoval trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Jeho tým v týdnu předehrával zápasy v Olomouci s tamními vysokoškoláky a bez problémů si připsal plný počet bodů. „Po delší době jsem byl spokojený nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. Věřím, že ji zopakujme i v Holubicích. Pohlídat si musíme především podle mě nejlepšího univerzála v celé druhé lize Tomáše Paula a pikantnost derby ještě zvyšuje start našeho odchovance v domácím dresu Nezdařila,“ dodal Čížek.

Také kouč Bučovic v týdnu netrpělivě sledoval zdravotní stav některých hráčů a zřejmě až bezprostředně před utkáním se rozhodne o tom, zda budou moci hrát nachlazení Balík s Vyhnáčkem, přičemž Pavlíka delší dobu zlobí bolavé koleno.

Třetí okresní zástupce Vyškov hraje v Palkovicích a před zápasem na tom zdravotně také není dobře. Dlouhodobě chybí Fencl, potíže s prstem na ruce má Meleg, s kolenem laboruje Muzikář a záda trápí Kříže. „Doufejme, že alespoň dva z nich budou moct hrát,“ komentoval marodku trenér Čestmír Luska.

V minulém sezoně Vyškov z Palkovic přivezl jedno vítězství a podobné plány má i před sobotním soubojem. „Jenže naše výkony jsou velkým otazníkem, tedy velmi rozkolísané. Jako třeba minule s Holubicemi. Bavíme se o tom, ale náprava se nedaří. Takže cíl vyhrát jedno utkání je momentálně asi naším maximem,“ dodal Luska.

Pozvánka pro celé Vyškovsko

Atraktivní zápas V Holubicích přitahuje pozornost volejbalových fanoušků nejen z míst aktérů souboje. „Bude to volejbalový svátek, s napětím očekávaný souboj zkušených exbrněnských volejbalistů. U hostů v čele s Ivo Dubšem, na domácí straně zase s univerzálem Tomášem Paulem. To je také extraligový hráč z RWE Brno. Po zranění přišel do Holubic mezi své bývalé juniorské spoluhráče Adama Hejnu či Jakub Sedalíka,“ upozornila na „velká“ jména hrající trenérka druholigových žen Sokola Křenovice Jitka Paulová.

II. volejbalová liga

15. a 16. kolo, sobota 27. listopadu

Muži: Holubice – Bučovice (11.00, 15.00), Palkovice – Vyškov (10.00, 14.00).

Ženy: Přímětice – Křenovice (10.00, 14.00).