První mužstvo sestavil v roce 1929 Josef Pindryč. Hráli muži a na hřišti Sokola tenkrát přes provaz a s fotbalovým míčem. O rok později se připojili studenti, bratři Oldřich a Antonín Fronkovi, bratři Jindřich a Vincenec Floriánovi, Jindřich Černý, Miroslav Slavík či Václav Klusal. Postupem času přibývala další jména propagátorů volejbalu: Jan Adamec, František Navrátil, Jan Cnosta, Otakar Koutný, Jiří Zahradníček, Václav Krejčiřík, Miroslav Černý a další. V zimě trénovali v sále u Zatloukalů.

Všichni ti by byli spokojení se svými současnými následovníky. Klub prožívá nejúspěšnější období celé své historie. Družstvo mužů bez porážky vyhrálo druhou ligu, když jen v jediném utkání ztratilo dva sety. Následně pak i kvalifikaci o první ligu.

Proč se práva postupu klub vzdal, vysvětluje manažer Arnošt Šmerda. „Já bych chtěl jít do první ligy! Mančaft na to máme, ale polovina kluků mají malé děti do jednoho roku a odmítají jezdit na zápasy v páteka v sobotu. Je to tedy v systému soutěže. Pokud by se změnil, třeba kdyby se první liga rozdělila na dvě části, jak mají ženy, tak bychom tam hned šli. To je mé velké přání, snad se mi v mém věku ještě splní,“ zdůraznil šéf holubického volejbalu, a také už pamětník.

Trenérem týmu je jeho syn Aleš Šmerda a v nové sezoně chce se svými svěřenci laťku udržet. „Mužstvo zůstane prakticky pohromadě. Asi jen trochu doplníme nahrávače k Pisaříkovi. A měl by to být nějaký mladý kluk. Družstvo obecně potřebuje trochu omladit, ale to je dlouhodobější záležitost,“ Šmerda starší jen naznačil plány pro novou sezonu a nejbližší budoucnost.

Hlavním „chodem“ oslav bylo přátelské utkání s extraligovým Volejbalem Brno na venkovním antukovém kurtu. Brno podle očekávání přivezlo mladou sestavu, a ta se přesvědčila o kvalitách domácího mužstva. To vyhrálo 2:1. V předzápase holubičtí dorostenci stejným poměrem porazili své vrstevníky z Křenovic.