Zahrát si kvalifikaci o postup do druhé nejvyšší soutěže je i cílem Holubických. Těm na kurtu obávaného soupeře vyšel nástup do zápasu. Dvojice Kristián Pacejka–Martin Šamalík a Petr Bubniak–Josef Feichtinger a trojka Bubniak– Marek Žitňák–Feichtinger jim zajistily uklidňující tříbodové vedení.

Bělou vrátil do hry zápas druhé trojice, který měl velmi zajímavý průběh. „Michal Šikl s Pacejkou a Šamalíkem dokázali v prvním setu srovnat ze stavu 1:9 na 9:9 a vypadalo to, že šňůru dotáhnou do vítězného konce. Jenže poslední balón nešťastně sklouzl Šamalíkovi po noze a radovali se domácí. Ve druhém setu naši opět dotahovali ze 6:9 na 9:9, ale desátý bod jim prostě asi nebyl přán," popsal drama vedoucí holubického mužstva Roman Dlabka.

Kontaktní bod získala domácí dvojice Kašpar – Černý výhrou nad Šiklem se Žitňákem, ale Bubniak pak nedal v singlu šanci domácímu Radimu Voříškovi. Hosté vedli 4:2. „V singlu se zatím nemůžeme rovnat ani s hráči druhé ligy, natož s několikanásobným mistrem světa," komentoval prohru 3:10 a 2:10 a Bubniakův výkon hrající trenér Bělé Lukáš Kašpar.

„Petr byl zase klíčovým hráčem našeho mužstva. Na jeho výkonu jsem nenašel ani jednu chybu. Výborně mu sekundoval Pepa Feichtinger a vypadá to tak, že se u nás dobře aklimatizuje Martin Šamalík. Ve dvojici si začíná hodně rozumět s Kristiánem Pacejkou. Ale aby všechno nebylo jen pozitivní, tak sebekriticky musím přiznat, že mně to naopak moc nešlo. Kazil jsem hlavně přihrávky," řekl po utkání kapitán mužstva Michal Šikl.

POHODOVÝ ZÁPAS

Potřebné dva body k celkovému vítězství hladkými dvousetovými výhrami přidala první trojka Bubniak– Žitňák–Feichtinger a pár Bubniak–Feichtinger. „Byla radost se na ně dívat, soupeř vůbec nevěděl, co má hrát. Když to shrnu, tak to byl výborný zápas ve velice přátelské atmosféře. Všichni jsme byli naprosto v pohodě a mám takový pocit, že to děláme dobře," neskrýval radost Dlabka.

Naopak v domácím táboře panovalo zklamání. „Dnes se nám nedařilo vůbec nic a odehráli jsme možná nejhorší letošní utkání. Kluci z Holubic předvedli bojovný výkon, což nám v některých úsecích chybělo," konstatoval trenér Kašpar.

II. liga: SK Bělá – R.U.M. Holubice 3:6

Sestava Holubic: Dlabka, Pacejka, Žitnák, Feichtinger, Bubniak, Procházka, Šikl, Šamalík. Průběh zápasu: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

Další výsledky: Vsetín B – Zbečník 6:1, Dynín – Modřice B 4:6, Dalečín – Benešov B 4:6.

Příští kolo: Holubice – Dynín, neděle 22. 5. (14.00).

Okresní přebor: Moravské Prusy A – Holubice C 6:1, Ponětovice – Rybníček 2:5, Moravské Prusy B – Slavkov 3:4P (P – při stavu 3:3 před posledním utkáním bere poražený bod).