Klub plaveckých sportů Vyškov nemá za sebou obyčejný víkend. Rozeslal mladíky do tří různých měst republiky s posláním poprat se s republikovou konkurencí ve znamení zimních českých šampionátů mládeže.

Královsky si vedl dvanáctiletý Martin Hořava. V Prostějově v bitvě dvanáctiletých se na „bednu“ postavil z šesti možných startů třikrát, přičemž dvakrát mu patřil stupínek nejvyšší. Vyhrál stometrový motýlek a stejně dlouhý polohový závod. „S prvními místy jsem spokojen. To bylo fajn,“ uvedl skromně Hořava.

Stříbro mu pořadatelé pověsili na krk při vyhlášení polohovky na dvě stě metrů, ale i přesto jeho pocity nejsou stoprocentní. „Zhoršil jsem si některé časy oproti těm nejlepším, nebylo to bez chyby. Ale aspoň obhajobu vítězství z minule jsem zvládl,“ dodal Hořava. Těsně za nejlepší trojicí doplaval na volnostylařské stovce a o příčku hůře skončil mezi znakaři. V Prostějově zastupovaly Vyškov ještě Andrea Němečková a Kristýna Rašková, do nejlepší desítky ale nenakoukly.

V Kladně, kam přijely o rok starší děti, se z Vyškovských nejvíce dařilo Daniele Polákové. Do osobních záznamů si připsala sedmé místo z motýlkářské dvoustovky a desátou pozici z poloviční trati. Do Čech ji doprovodily Jana Sekerková a Tereza Doležálková. Nejstarší čtrnáctiletí plavci zavítali do Trutnova. KPS tam měl Tomáše Svobodu, který se vždy řadil do třetí desítky výsledkové listiny.